دفاع مقدس در آرشیو اخبار برتریها

هفتم مهر ۱۳۵۹، اطلاعیه نخست وزیری

هفتم مهر ۱۳۵۹، اطلاعیه نخست وزیری برتریها: در هفتم مهر 1359 خورشیدی نخست وزیری در اطلاعیه ای از حملات رژیم بعث عراق به منابع اقتصادی و تاسیساتی صنعتی ایران و کشتار مردم خبر داد و اعلام کرد، ما خودرا برای پیکار طولانی آماده کرده ایم و به همین جهت سازمان های لازم را برای مقابله با مسایل تا پیروزی نهایی ایجاد کرده ایم.


رژیم بعث عراق در شرایطی در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹خورشیدی شیپور جنگ با ایران را به صدا درآورد که ایران هنوز تحت تاثیر انقلاب بزرگ خود قرار داشت و با بحران های متعدی دست و پنجه نرم می کرد. در چنین شرایطی وارد شدن به جنگی تمام عیار با کشوری با که مورد حمایت ابرقدرت های جهانی بود، کار بسیار دشواری به نظر می رسید به شکلی که رژیم بعث عراق و کشورهای حامی آن نیز با ارزیابی های که از اوضاع ایران داشتند، پیروزی خودرا قطعی می دانستند اما پیش بینی های رژیم بعث عراق در همان اولین روزهای جنگ به هم خورد.
در هفتم مهر ۱۳۵۹خورشیدی اطلاعیه ای از جانب دفتر نخست وزیری به این شرح منتشر شد.
بسم الله الرحمن الرحیم
امت مسلمان و انقلابی همانطور که می دانید، دولت متجاوز بعث عراق به سرکردگی صدام کافر، زنگی تیغ به دست به کمک اسلحه شرق تجاوزگر و حمایت مادی و معنوی غرب غارتگر و مستکبر دست به انهدام منابع اقتصادی و تاسیساتی صنعتی به ویژه کشتار امت قهرمان ما زده است. ما به یاری خداوند متعال و به همت رزمندگان متعهد جمهوری اسلامی و به ویژه مسلمان و مبارز عراق پیکار را آنقدر ادامه خواهیم داد تا این عنصر خائن به اسلام و انسانیت را از صحنه گیتی محو نماییم. ما خودرا برای پیکار طولانی آماده کرده ایم و به همین جهت سازمان های لازم را برای مقابله با مسائل را تا پیروزی نهایی ایجاد کرده ایم ولی همانطور که می دانید، دولت و نهادهای رسمی بدون پشتیبانی و حضور فعال شما در صحنه قادر برای به دست آوردن پیروزی کامل نخواهند بود در این جا است که هوشیاری و آمادگی شما مردم انقلابی در نقاط مختلف کشور می تواند نقش تعیین کننده ای در این جهاد مقدس داشته باشد. بدین سبب لازم است همانطور که در دوران مبارزه با رژیم منحوس پهلوی متحد و یکپارچه دست در دست هم با یکدیگر همکاری می کردیم با همان روحیه انقلابی که مقابل کفر و ظلم با بهره گیری از تجربه ای که در طول انقلاب به دست آورده ایم، اقدامات زیر را انجام دهیم. ۱- نیروهای مردمی را که بتوانند در این شرایط مسئولیت بپذیرند در چهارچوب مساجد انجمن های محلی و منطقه ای و شهری و غیره بسیج نماییم و ستادهای مربوطه را تشکیل دهیم. ۲- نیازهای شهر و منطقه را در ستاد های فوق بررسی و به ارگان های مسئول گزارش دهید. ۳- امکانات موجود را شناسایی و گزارش کنید. ۴- با سازمان هایی که در خارج از منطقه می توانند به کمک شما بیایند، ارتباط برقرار کنید.
برگرفته از: آرشیو خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)


منبع:

1400/07/07
22:40:05
5.0 / 5
218
تگهای خبر: اقتصاد , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها