دانشجویان جریان ساز باشند نه پیاده نظام

دانشجویان جریان ساز باشند نه پیاده نظام سیدمحمد مقیمی در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا می گوید: تشکل های دانشجویی نباید پیاده نظام احزاب و گروههای مختلف باشند، بلکه خودشان باید جریان سازی کرده و اثرگذار باشند.


سید محمد مقیمی سرپرست دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره ایجاد فضای دانشگاهی مطلوب برای کارهای سیاسی و اجتماعی و در پاسخ به این پرسش که آیا فضا را برای این نوع فعالیت ها باز می گذارید؟ گفت: حتما همین طور خواهد بود، برای اینکه آنچه که برای ما بسیار اهمیت دارد بلوغ سیاسی و اجتماعی افراد است. طبیعتا این بلوغ هم به کارهای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی که در دانشگاه شکل می گیرد، برمی گردد و اساسا منوط به این فعالیت ها است.
وی با تاکید بر این که باید میان سیاست زدگی و فعالیت سیاسی مرز قائل شد، افزود: تشکل های دانشجویی پیاده نظام گروههای مختلف نیستند و قاعدتا نباید این تشکل ها پیاده نظام احزاب باشند، بلکه باید خودشان جریان سازی کرده و دراین زمینه اثرگذار باشند.
مقیمی درباب پشتیبانی از کارهای اجتماعی و سیاسی دانشجویان در قالب قانون و مقررات اظهار داشت: اگر تشکل های دانشجویی با اسلوبی که به آن اشاره شد، حرکت کنند، ما حمایت کامل از آنها و فعالیت یشان خواهیم داشت.
وی درباره مدیریت حواشی احتمالی و برنامه ریزی ها دراین زمینه اظهار داشت: همه تلاش ما این است که این کار مدیریت شود به این علت که کار ظریف و حساسی است. گاهی اوقات به سبب این که امور مدیریت نشده یا شاید مدیران گفتند، برخی فعالیت ها تعطیل شود، صورت مساله پاک شده است.
سرپرست دانشگاه تهران گفت: پیش بردن این کار، یک اقدام پرزحمت است، اما من فکر می کنم با تدبیر مناسب می شود همه فعالیت ها را رونق داد. همین طور در کنار آن، خطوط قرمزی که وجود دارد را رعایت کرد تا انشالله از قوانین و مقررات عدول نشود.
وی در پاسخ به این پرسش که با اهمیت ترین برنامه شما بعنوان سرپرست جدید دانشگاه تهران برای مدیریت این مجموعه بزرگ چیست؟ اظهار داشت: ما تمام تلاشمان این است که در مدیریت جدید از همه ظرفیت دانشگاه استفاده نمائیم.
سرپرست دانشگاه تهران در آخر اشاره کرد: ما بنابر قواعد و ضوابطی که برای منظومه مدیریتی تبیین می نماییم و بدون در نظر گرفتن خط و ربط افراد، دست یاری به سمت همه خصوصاً کسانی که تجربه مدیریتی در دانشگاه تهران دارند، دراز خواهیم کرد.

1400/07/13
11:58:02
5.0 / 5
266
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها