قانون جدید ضد هواوی و ZTE به امضای بایدن رسید

قانون جدید ضد هواوی و ZTE به امضای بایدن رسید برتریها: رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه قانونی را امضا کرد که مانع می شود شرکت هایی مانند هواوی و ZTE که تهدیدهای امنیتی شمرده می شوند، مجوزهای تجهیزات جدید از رگولاتورهای آمریکایی دریافت نمایند.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، قانون "تضمین تجهیزات" تازه ترین تلاش دولت آمریکا برای مقابله با شرکت های فناوری و مخابراتی چین است و ۲۸ اکتبر به اتفاق آرا در سنای آمریکا و اوایل ماه گذشته در مجلس آمریکا با ۴۲۰ رای موافق در مقابل چهار رای مخالف تصویب شده بود.

امضای این قانون چند روز قبل از نشست مجازی جو بایدن و شی جین پینگ، همتای چینی وی انجام شده است. مقرر است این دیدار روز دوشنبه در بحبوحه تنش ها بر سر تجارت، حقوق بشر و کارهای نظامی اجرا شود.

قانون جدید، کمیسیون ارتباطات فدرال را ملزم می کند دیگر درخواست اجازه برای تجهیزاتی که ریسک غیرقابل قبولی برای امنیت ملی به وجود می آورد را بررسی یا تایید نکند.

برندن کار، کمیسیونر کمیسیون ارتباطات فدرال اظهار کرده که این کمیسیون بیش از سه هزار درخواست از هواوی از سال ۲۰۱۸ تایید کرده است. این قانون تضمین می نماید که تجهیزات غیرمطمئن از طرف شرکتهایی مانند هواوی و ZTE دیگر به شبکه های مخابراتی آمریکا راه پیدا نخواهند کرد.

کمیسیون ارتباطات فدرال تحت یک قانون ۲۰۱۹ که هدف آن حفاظت از شبکه های ارتباطی آمریکاست، در مارس پنج شرکت چینی را بعنوان تهدیدی برای امنیت ملی مشخص کرد. این شرکتها شامل هواوی، ZTE و همین طور هیترا کامیونیکیشنز، هانگژو هایک ویژن دیجیتال تکنولوژی و ژیجیانگ داهوا تکنولوژی بودند.

فدراسیون ارتباطات فدرال در ژوئن به اتفاق آرا به پیشبرد این برنامه و ممنوعیت تایید تجهیزات در شبکه های مخابراتی آمریکا از این شرکتها رای داد در صورتیکه قانونگذاران آمریکایی الزامی کردن چنین قانونی را پیگیری می کردند.

رای کمیسیون ارتباطات فدرال در ژوئن با واکنش پکن روبرو شد. سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام نمود آمریکا بدون هیچ مدرکی همچنان از امنیت ملی و قدرت دولتی برای سرکوب شرکت های چینی استفاده می نماید.

تحت مقررات پیشنهادی که در ژوئن به تایید اولیه رسیدند، کمیسیون ارتباطات فدرال می تواند مجوزهای قبلی تجهیزات که برای شرکت های چینی صادر گردیده است را لغو کند.

هواوی در ژوئن بازنگری پیشنهاد شده کمیسیون ارتباطات فدرال را نادرست و تنبیهی بی مورد خوانده بود.

بر اساس گزارش رویترز، این کمیسیون ماه گذشته با اشاره به نگرانیهای امنیت ملی، به لغو اجازه فعالیت شرکت تابعه شرکت چاینا تلکام در آمریکا رای داد.

منبع:

1400/08/22
22:25:19
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها