کمیته ملی شهر هوشمند تشکیل شد

کمیته ملی شهر هوشمند تشکیل شد برتریها: رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران از ایجاد کمیته ملی شهر هوشمند اطلاع داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا دکتر امین فرجی امروز در نخستین رویداد ملی شهر هوشمند با اشاره به اینکه این مرکز از دو سال قبل فعالیت خویش را ذیل دانشگاه تهران شروع کرده است، اضافه کرد: این مرکز مجموعه ای است که در آن به همت تیم متخصصان اقدامات قابل توجهی را اجرایی کردیم که از آن جمله میتوان به تشکیل کمیته ملی شهر هوشمند اشاره نمود.
وی راه اندازی این کمیته را بر مبنای امضای موافقیت نامه میان این مرکز تحقیقات و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و اظهار نمود: فاز اول راه اندازی این کمیته اجرا شد و فاز دوم در زمینه فعال شدن این کمیته کلید خواهد خورد.
فرجی، ساماندهی استقرار شهرهای هوشمند را از مأموریت های این کمیته عنوان نمود و خاطرنشان کرد: استقرار شهرهای هوشمند نیازمند الگوی بومی است که در این راستا سعی کردیم همکاریهای این مرکز را با بخش های دولتی، عمومی و خصوصی توسعه دهیم، ضمن آنکه در زمینه همکاریهای بین المللی هم اقدام شده است.
رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند امضای تفاهمنامه با کشورهای اسپانیا، امریکا، انگلستان، استرالیا و هند را در جهت توسعه همکاری ها در سطح بین المللی دانست.
وی ضمن اشاره به رویداد امروز تصریح کرد: استقرار شهر هوشمند از دغدغه های کشور است و در این عرصه به جای در کنار هم بودن دستگاه ها شاهد در مقابل هم بودن نهادها هستیم.
فرجی افزود: ما سامانه ای را برای رتبه بندی شهرها در حوزه هوشمندسازی رونمایی کردیم که از سال آینده جایزه ملی شهر هوشمند بر طبق این سامانه اعطا می شود.
منبع:

1400/09/05
21:01:28
5.0 / ۵
479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد کمیته ملی شهر هوشمند تشکیل شد
نظر شما در مورد کمیته ملی شهر هوشمند تشکیل شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها