اکانت اینستاگرام هک شدنی است؟

اکانت اینستاگرام هک شدنی است؟ به گزارش برتریها لازم است کاربران برای افزایش ضریب ایمنی صفحات اینستاگرامی و جلوگیری از صدمه های احتمالی و جبران ناپذیر، از انتخاب رمز عبور ساده که زمینه ساز هک صفحات اینستاگرامی است، پرهیز کنند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، هکرها برای دستیابی به کامپیوتر ها و حساب های آنلاین از روش های مختلفی استفاده می نمایند. اگر برای بخش پسورد از یک عبارت استفاده گردد احتمال موفقیت کاسته می شود. در عوض استفاده از کلمات و نمادهای خاص، حروف بزرگ و عبارت های طولانی می تواند مناسب باشد. فعال کردن تأیید هویت دومرحله ای یکی از روش های پیشگیری از حمله سایبری است که می تواند یک لایه اضافی برای محافظت از حساب را اضافه کند.
یک مورد دسترسی اضافی مانند رمز عبور یک بار مصرف (OTP) که به یک حساب ایمیل یا تلفن همراه ارسال می شود می تواند از دسترسی هکرها به آن جلوگیری نماید. پیشگیری از استفاده مجدد از گواهی نامه ها هم می تواند مفید باشد. کاربرانی که از یک رمز عبور برای حساب های شخصی و حرفه ای خود استفاده می نمایند، هم شرکت و هم خویش را در معرض خطر قرار می دهند. برای ایجاد رمزهای قوی و منحصربه فرد می توانید از مدیر پسورد استفاده کنید.
این در شرایطی است که دسترسی غیر مجاز به شبکه های اجتماعی بخصوص صفحات اینستاگرامی، یک اقدام فنی و دارای پیچیدگی های خاصی بوده و در اغلب موارد عدم رعایت حداقلی تمهیدات امنیتی توسط ادمین صفحه اینستاگرامی، زمینه ساز دسترسی غیر مجاز افراد غیر شده است. پس از دسترسی غیر مجاز به اکانت اینستاگرامی، مجرمین سایبری در چارچوب هویت مجازی ادمین صفحه، از کاربرانی که در ارتباط با ادمین بوده اند به شیوه های مختلف همچون درخواست واریز وجه یا ارسال تصاویر شخصی، سوءاستفاده می کنند.
ازاین رو پلیس فتا اخطار می دهد برای افزایش ضریب ایمنی صفحات اینستاگرامی و جلوگیری از صدمه های احتمالی گاها جبران ناپذیر در این عرصه، لازم است کاربران از رمزهای عبور قوی و پیچیده که حداقل شامل هشت کاراکتر از حروف کوچک و بزرگ، اعداد و حتی علایم خاص باشد استفاده کنند و گذرواژهای قابل حدس را تغییر دهند.
همینطور کاربران باید قابلیت تایید دومرحله ای صفحه اینستاگرامی را فعال و دنبال کننده های ناشناس را مسدود کرده و حتی الامکان حساب کاربری خویش را از حالت عمومی به خصوصی تبدیل کنند، مراقب لینک های جعلی صفحه لاگین اینستاگرام باشند و به هویت مورد ادعای مخاطب درخواست کننده ارسال تصاویر، مشخصات خصوصی یا اقدام اقتصادی بانکی در فضای مجازی صرفاً اکتفا نکرده و حتماٌ پیش از هر اقدام، تماس تلفنی با درخواست کننده برقرار، تا از هویت واقعی وی اطمینان حاصل شود.
یکی از بهترین راه ها برای حفظ امنیت، فعال کردن قابلیت تایید هویت دومرحله ای در برنامه هایی مثل اینستاگرام، توییتر، فیسبوک، واتس اپ، تلگرام است. و یکی از طریق ها برای فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای استفاده از برنامه های Authenticator است. روش دیگر برای تایید هویت دو مرحله ای از راه پیامک است که بسیاری از کاربران از این روش استفاده می نمایند. با انتخاب رمز قوی و فعال سازی تایید دومرحله ای، امکان دسترسی افراد غیر را به حساب کاربری دشوار و سخت می شود.

منبع:

1400/09/29
12:11:22
5.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها