درگیری کشور در جنگ شناختی و ادراکی

درگیری کشور در جنگ شناختی و ادراکی به گزارش برتریها خبرگزاری ایکنا در گفت وگویی آورد: ایجاد درک مشترک در مسؤلان از جایگاه فرهنگ لازمه بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی است.


در ادامه گفت وگوی ۱۲ دی خبرگزاری ایکنا با عبدالله گنجی مدیر عامل مؤسسه همشهری آمده است: هم افزا نبودن مراکز مختلف فرهنگی و درگیری کشور در یک جنگ شناختی و ادراکی را همچون علل لزوم یک بازسازی انقلابی در حوزه فرهنگ است، بازگشت به مدار انقلابی هدف و غایت اصلی این بازسازی است و در این راه باید یک مرکز فرماندهی و قرارگاه شکل بگیرد تا این مراکز فرهنگی مختلف همسو و همسان جریان سازی کنند.
عبدالله گنجی، مدیر عامل مؤسسه همشهری، در گفتگو با ایکنا در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های جهاددانشگاهی درباره چرایی تاکید رهبر معظم انقلاب بر لزوم بازسازی انقلابی در ساختار فرهنگی و رسانه ای کشور اظهار داشت: همه حوزه های مدیریتی کشور احتیاج به این بازسازی دارد اما به صورت خاص تاکید بر این بازسازی در حوزه فرهنگی به خاطر تعدد مراکز فرهنگی و هم افزا نبودن آنها در کنار یکدیگر و مشخص نبودن خروجی این مراکز است.
وی اضافه کرد: در این بازسازی باید یک مرکز فرماندهی و قرارگاه شکل بگیرد تا این مراکز فرهنگی مختلف بتوانند همسو و همسان جریان سازی کنند. برای نمونه هم اکنون اوقاف نمی داند در سازمان تبلیغات چه می گذرد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم از فعالیت هر دو بی خبر است.
ایجاد درک مشترک در مسؤلان از جایگاه فرهنگ لازمه بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی است
برداشت غلط از مفهوم بازسازی ساختار فرهنگی
گنجی اظهار نمود: در واقع این بازسازی انقلابی به واسطه درگیری کشور در یک جنگ شناختی و ادراکی است و زیرساخت چنین جنگی هم فرهنگ است و باید شرایط فرهنگی کشور را به نحوی سامان داد که بدون احساسات و تندروی و مبتنی بر عقلانیت این بازسازی را به جهات مختلف انجام دهیم تا محافظه کاری شدید و بوروکراسی سنگین و سایر ملاحظات از بین برود.
بازگشت به مدار انقلابی؛ غایت بازسازی در حوزه فرهنگی
مدیر عامل مؤسسه همشهری بازگشت به مدار انقلابی را هدف و غایت اصلی این بازسازی دانست و اظهار نمود: علت اصلی این سخن را هم رهبر معظم انقلاب در همان سخنرانی بیان و به صورت علنی فرمودند سرمایه اجتماعی نظام جمهوری اسلامی کاهش پیدا کرده و بنابراین برای ترمیم این سرمایه اجتماعی طبیعی است که باید هم افزایی فرهنگی داشته باشیم.
گنجی در مورد برداشت و دریافت خود از مشاهده دستاوردهای جهاددانشگاهی در حوزه های مختلف اظهار داشت: آنچه نا به صورت آرمانی به انقلاب اسلامی در حوزه علم، توسعه، نوآوری و فرهنگ نگاه می نماییم همگی در جهاددانشگاهی متمرکز است ولی من بعنوان یک مدیر رسانه از آن بی خبر هستم و به صورت طبیعی بیشتر مردم هم بی خبر هستند و این نشان داده است دو رسانه جهاددانشگاهی، ایسنا و ایکنا، نمره خوبی در معرفی دستاوردهای جهاددانشگاهی نمی گیرند.


منبع:

1400/10/13
09:30:18
5.0 / 5
151
تگهای خبر: دانش , علم , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها