دعوت از بلاگرها برای ازدواج؟

دعوت از بلاگرها برای ازدواج؟ روزنامه آرمان ملی در یادداشتی نوشت: برای همسان گزینی و انتخاب منطقی باید از راهنمایی ها و خرد افرادی که در حوزه همسرگزینی و شروع زندگی و ادامه آن دارای علم و تجربه هستند، استفاده نمود.


در ادامه یادداشت ۲۸ دی روزنامه آرمان ملی به قلم مجید ابهری لطمه شناس می خوانیم: ازدواج یکی از اصلی ترین مراحل زندگی هر مرد و زن است و برای انجام آن به مقدمات و تفکراتی نیاز است. یکی از این مقدمات، انتخاب همسر مناسب و شیوه های شروع زندگی است و در مرحله دوم ادامه زندگی شادکام و موفقیت آمیز به دنبال مرحله اول انجام می گیرد. برای همسان گزینی و انتخاب منطقی باید از راهنمایی ها و خرد افرادی که در حوزه همسرگزینی و شروع زندگی و ادامه آن دارای علم و تجربه هستند، استفاده نمود. هم اکنون مشاوران ازدواج دراین زمینه کم کم جایگاه واقعی خودرا پیدا کرده اند.
متاسفانه ما شاهد دعوت وزارت ورزش و جوانان از این اینفلوئنسرها و بلاگرهای خانم برای تشویق به ازدواج بودیم، که این امر می تواند در امتداد فرهنگ سازی و تمایل قشر جوان به آنها بعنوان یک الگو! مهم باشد، ولی در ادامه این حرکت می توان به این امر اشاره داشت که متاسفانه در وضعیت غیر منطقی از این بلاگرها دعوت به عمل آمده و نظرخواهی شده است در صورتیکه باید از روانشناسان، مشاوران ازدواج، روحانیون و کارشناسان دانشگاهی دعوت می شد که نقش و جایگاه موثری را دارند. مشخص نیست علت حرکت این وزارتخانه دولتی چیست؟
بلاگرها به سبب داشتن تخصص در پلت فرم های مختلف فضای مجازی بطور نظری در بعضی از موارد توانمند هستند که ارتباطی به علوم انسانی و تجربی ندارد. اجرای این برنامه بی توجهی به صاحب نظران و ارباب تجربه در حوزه این امر مهم و حیاتی در زندگی جوانان است. ابتدا باید مشخص شود که این بلاگرها برای ازدواج موفق خود و خانواده و دوستان شان چه اقداماتی انجام داده اند که حالا نوبت جوانان جامعه رسیده است. گویا مدیران این برنامه برای ایجاد جایگاه در میان نوجوانان و جوانان که با فضای مجازی سر و کار دارند از این افراد بهره برده اند اما جامعه علمی منتظر پاسخ مناسب از طرف این مدیران است.
باید اینجا از اظهارنظر یکی از مدیرانی که از این دعوت حمایت کرده بود اشاره داشته باشم که اظهار داشته بود: «اگر مجمع خیرین ازدواج توانسته آدم های متفاوتی رو که هیچ گاه صدای ما به آنها نمی رسد جمع کند و درباره ازدواج باهاشون حرف بزنه، دمشون گرم. این جلسه رو نبودم و ازجزئیات باخبر نیستم ولی اعتراف می کنم درهمین مدت از آخوند تا شل حجاب و از قهرمان المپیک تا کارتن خواب را دعوت و باهاشون گفت و گو کردم.» از ایشان که فردی متخصص و متعهد و شناخته شده است این توقع نیست که پررنگ یا کمرنگ بودن حجاب را دلیل این گردهمایی قلمداد کند با توجه به این که او دراین زمینه کارهای رسانه ای داشته و اشخاص صاحب نظر را به خوبی می شناسد و بیان چنین اظهار نظری از او عجیب است.

1400/10/29
09:22:17
5.0 / 5
319
تگهای خبر: دانش , علم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها