استفاده از چراغ هوشمند در خانه

استفاده از چراغ هوشمند در خانه به گزارش برتریها امروزه كه بازار گجت های هوشمند خانگی پر تب و تاب شده است، استفاده از چراغ های هوشمند می تواند كمك به سزایی در افزایش زیبایی و امنیت منازل كاربران خواهد نمود.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت سی نت، گجت های هوشمند متعددی این روزها به كمك كاربران و مشتریان بسیاری در عرصه وسایل تكنولوژی آمده است و شركت های بسیاری در سراسر جهان بدنبال طراحی و ساخت محصولات جدید و كاربردی هستند تا بتوانند رضایت و اطمینان خاطر بیشتری را برای كاربرانشان به ارمغان بیاورند.

از زمانی كه اسپیكرهای هوشمند به بازار تكنولوژی قدم نهادند، می توان گفت عرصه گجت های هوشمند دچار تغییر و تحولات مثبت بسیاری شد چراكه بعد از آن ما شاهد معرفی و عرضه محصولات هوشمند بسیاری همچون زنگ در هوشمند، ترموستات و تنظیمگر دمای خانه هوشمند، پنكه هوشمند، چراغ های هوشمند و غیره بودیم.

در این گزارش ما به بررسی مختصری از كاربردها و فواید چراغ های هوشمند خانگی خواهیم پرداخت:

۱. كنترل از طریق دور

حتما تاكنون برایتان پیش آمده است كه هنگام ترك خانه و سفرهای نسبتا طولانی، یك یا چند چراغ را در خانه روشن بگذارید. این كار اولا هیچگاه دزدان و سارقان را فریب نمی دهد چراكه آنها می دانند شما به صورت مداوم و شبانه روزی چراغ خانه تان روشن نمی ماند و دوما اینكه برق و انرژی بسیار زیادی اتلاف می گردد.

اما هم اكنون با عرضه چراغ های هوشمند شما قادر خواهید بود به هنگام سفر، آنها را از طریق دور تنظیم كرده تا تنها در شب هنگام روشن شوند و در روشنایی روز به صورت خودكار خاموش شوند. این كار بسیار طبیعی جلوه می دهد و افراد غریبه و سارقان احتمالی واقعا تصور می كنند كه خانه خالی نبوده و ساكنین آن هم در آن سكونت دارند. در ضمن، این چراغ های هوشمند از اتلاف انرژی جلوگیری كرده و به مصرف بهینه برق كمك بسزایی خواهد نمود.

این قابلیت بدین معناست كه شما با نصب اپلیكیشن مربوطه، قادر خواهید بود از هر جایی كه در آن حضور دارید، نور خانه خویش را كنترل و تنظیم كنید.

۲. تغییر رنگ

بسیاری از شهروندان از نور لامپ های معمولی كه معمولا نورهای خسته كننده، غیر طبیعی و تكراری زرد و سفیدی را برای محیط خانه تولید می كنند، اظهار نارضایتی و خستگی می كنند. ازاین رو با استفاده و نصب این چراغ های هوشمند در خانه، شما می توانید رنگ نورهای حاصل از این چراغ های هوشمند را تغییر داده تا با مدل، رنگ و طراحی دكوراسیون داخلی خانه تان هماهنگی بیشتری داشته باشد. به صورت قطع، تغییر رنگ نورهای داخل منزل می تواند تا حدی بسیار زیادی حس و حال داخل خانه را عوض كرده و به آن حس و حال و روحیه جدیدی بدهد.

۳. پخش موسیقی به هنگام تغییر رنگ

برخی از چراغ های هوشمند هم زمان با تغییر رنگ نور، موسیقی های متناسب با آن را پخش می كند كه این امر می تواند كاربرد آن را علاوه بر منازل، در سایر اماكن عمومی و حتی فروشگاه ها هم افزایش دهد.

۴. كمك به بهبود خواب كاربران

كاربران با استفاده از چراغ های هوشمند، می توانند به كیفیت و بهبود كیفیت خواب خود كمك به سزایی كنند. این بدین معناست كه كاربران به هنگام خواب می توانند چراغ های هوشمند موجود در اتاق خواب خویش را به گونه تنظیم كنند كه به صورت كاملا هوشمندانه و تدریجی نور اتاق را بكاهد. این امر می تواند به افزایش كیفیت خواب كاربران كمك به سزایی كند. 

1396/10/17
17:26:57
5.0 / ۵
5346
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد استفاده از چراغ هوشمند در خانه
نظر شما در مورد استفاده از چراغ هوشمند در خانه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها