استاندار قم: آگاهی مدیران دستگاه ها در حوزه فناوری اطلاعات بروز باشد

استاندار قم: آگاهی مدیران دستگاه ها در حوزه فناوری اطلاعات بروز باشد برتریها: قم ـ ایرنا ـ استاندار قم اظهار داشت: مدیران و رئیسان دستگاه های اجرایی استان باید در حوزه فناوری اطلاعات دارای علم و آگاهی بروز بوده و در جهت ارتقاء امنیت سایبری دستگاه ها پیشگام باشند.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، سید مهدی صادقی عصر دوشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان قم اضافه كرد: دستورالعمل های پدافند غیرعامل بر مبنای مصلحت ها و لزوم ها تهیه و ابلاغ گردیده است و همه دستگاه ها باید در اجرای آنها اهتمام داشته باشند.
وی بر لزوم توسعه اطلاعات و آگاهی ها در حوزه پدافند غیرعامل در بین آحاد جامعه تصریح كرد و اظهار داشت: عرضه آموزش ها در این حوزه باید با زبان ساده و با استفاده از فیلم ها و تصاویر و برگزاری كارگاه های عملی صورت گیرد تا به خوبی اثرگذار باشد.
استاندار قم با بیان این كه حملات سایبری دشمنان یك مساله آنچنان شناخته شده نبوده و هر روز پیچیده تر می شود، تصریح كرد: در این حوزه باید افرادی با انگیزه حضور داشته باشند كه بتوانند با شناخت پیچیدگی ها و ظرافت ها، در برابر حملات سایبری دشمنان دفاع كنند.
وی با اشاره به خطرها و صدمه هایی كه در فضای سایبری و فناوری اطلاعات در دستگاه های اجرایی وجود دارد، خاطرنشان كرد: باید امنیت فضای سایبری دستگاه ها بسیار ارتقاء یافته و در برابر هجمه دشمنان ایمن باشد.
صادقی در انتها با اشاره به برگزاری رزمایش سایبری در استان قم كه در ماه های آینده برگزار می شود، اظهار داشت: در این رزمایش باید سطح آمادگی و امنیت فضای سایبری و وبسایت های دستگاه های اجرایی مورد نظارت و پایش قرار گرفته و نقاط ضعف آن احصاء و برطرف شود.
جلسه شورای پدافند غیرعامل استان قم با حضور جمعی از مدیران و رئیسان دستگاه های اجرایی استان در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار گردید.
8146 / 1175 خبرنگار: سید محمدرضا بهشتی پور ** انتشار: رضا علیمحمدی


1396/10/19
23:12:45
5.0 / ۵
4847
تگهای خبر: سایبر , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد استاندار قم: آگاهی مدیران دستگاه ها در حوزه فناوری اطلاعات بروز باشد
نظر شما در مورد استاندار قم: آگاهی مدیران دستگاه ها در حوزه فناوری اطلاعات بروز باشد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها