شناسایی یک لطمه پذیری بحرانی

شناسایی یک لطمه پذیری بحرانی برتریها: کارشناسان از شناسایی یک لطمه پذیری بحرانی آگاهی داده اند که درصورت سو استفاده موفق، مهاجم احراز هویت نشده ازراه دور می تواند کد مورد نظر خودرا برروی سرویس دهنده لطمه پذیر اجرا نماید.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای کامپیوتری وجود لطمه پذیری بحرانی را با شناسه CVE-۲۰۲۲-۳۴۹۴۳ و شدت خطر CVSSv۳ ۹.۸ در فریمورک Laravel اعلام نموده که درصورت سوءاستفاده موفق مهاجم احراز هویت نشده، از راه دور می تواند کد دلخواه خودرا بر روی سرویس دهنده لطمه پذیر اجرا نماید. لازم به ذکر است این لطمه پذیری به طور گسترده در اینترنت مورد سواستفاده قرار گرفته و پیلود مربوطه به قیمت ۵ هزار دلار به فروش می رسد.

لطمه پذیری بیان شده مربوط به یکی از توابع کمکی لاراول به نام ChanceGenerator هست که استفاده موفق از این ضعف منجر به افزایش سطح دسترسی می شود. سپس مهاجم را قادر می کند تا کد مورد نظر خودرا برروی سرویس دهنده اجرا نماید که نتایج مخرب آتی را به دنبال خواهد داشت.

همچنین لاراول نسخه ۵.۱ تحت تأثیر این لطمه پذیری قرار می گیرد، بدین سبب به علت وجود این لطمه پذیری تنها در نسخه ۵.۱ فریمورک لاراول، کارشناسان امنیتی می توانند سریعا نسبت به تغییر نسخه مورد استفاده و بروزرسانی اقدام نمایند. لاراول نسخه ۹ در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ انتشار یافته و تازه ترین نسخه موجود است که خیلی از موارد امنیتی در این نسخه لحاظ شده و نحوه بروزرسانی به نسخه های مختلف در وب سایت رسمی لاراول توضیح داده شده است.

منبع:

1401/05/31
13:29:26
5.0 / ۵
332
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شناسایی یک لطمه پذیری بحرانی
نظر شما در مورد شناسایی یک لطمه پذیری بحرانی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها