دامی به نام استارلینک در انتظار کاربران

دامی به نام استارلینک در انتظار کاربران برتریها: طی روزهای گذشته فایل ها و اپلیکیشن هایی در فضای مجازی انتشار یافته است که به کاربران وعده دسترسی به اینترنت ماهواره ای و استارلینک را می دهند، در صورتیکه طبق هشدار کارشناسان، بی استفاده و البته خطرناک توصیف شده اند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، در تعریف اینترنت ماهواره ای این طور اعلام شده که کاربر برای دریافت آن باید از تجهیزاتی مخصوص یعنی دیش و دریافت کننده امواج استفاده نماید. اگر این نوع از اینترنت فراگیر شود، هنوز برای رسیدن به این مراحل به ویژه در ایران زود است.
پس از اعلام سراسری شدن اینترنت ماهواره ای توسط اسپیس ایکس بازار کلاهبرداری در رسانه های اجتماعی هم گرم شد، اما جهت استفاده از سرویس اینترنت ماهواره ای چند شرط وجود دارد که خریداری تجهیزات اتصال به استارلینک نخستین آنست اگر کشور ما اجازه نداشته باشد از این تجهیزات استفاده نماید، واردات این تجهیزات قاچاق شمرده می شود که هم ممکنست جرمی برای خرید و فروش و استفاده آن در داخل ایران در نظر گرفته شود و هم تعرفه ای از ۵۰۰ دلار اولیه بالاتر می رود.
به گفته کارشناسان، زمانی که این تجهیزات وارد شد، جهت استفاده از سرویس و دریافت کیفیت مطلوب اینترنت ماهواره ای، آنتن باید همزمان به سه ماهواره وصل شده باشد. این ماهواره ها هنوز در فضای ایران و اطراف کشور به اندازه ای نیست که آنتن ها به هر جهت بچرخد تا به سرویس وصل شود. یک سایت برای ثبت نام این سرویس وجود دارد که به وب خدمات مکان محور گوگل وصل است و اسم هر کشور و شهرهای ایران هم در این فهرست وجود دارد.
بنابراین اینترنت ماهواره ای در ایران، اولا از نظر قیمتی برای کاربر خانگی نمی صرفد، دوم این که تجهیزات آن بصورت قاچاق وارد می شود و دسترسی به آن دشوار است، اگر هم وارد شود باید دید آیا آن شرکت آمریکایی خودش به ایران سرویس می دهد یا نه برای اینکه لوکیشن این دستگاهها قابل شناسایی و ردیابی است و اینطور نیست که به اسم یک کاربر ترکیه ای خرید شود و بتوان در ایران از آن استفاده کرد، باید دید آن شرکت چقدر محدودیت به وجود می آورد.
طبق این گزارش چندی است که وعده اینترنت ماهواره ای برای ایرانیها مطرح گردیده است و سبب شده برخی از مردم بدنبال یافتن راهی جهت استفاده از آن باشند و بدنبال انتشار این خبر فایل ها و اپلیکیشن هایی با عنوان فایل و اپلیکیشن دسترسی به اینترنت استارلینک در بعضی کانال های تلگرامی انتشار یافته که این فایل ها از طرف کارشناسان امنیت سایبری بی استفاده و البته خطرناک توصیف شده اند.
به عبارت دیگر همزمان با انتشار این خبر تعدادی فایل apk (اپلیکیشن اندروید) به اسم دسترسی به اینترنت ماهواره ای استارلینک درحال پخش است که جعلی است و کارشناسان هشدار می دهند که کاربران هیچ فایلی را بدون تأیید و اطمینان از اصل بودن آن دریافت و نصب نکنند.بنابراین استفاده از اینترنت ماهواره ای نیازمند زیرساخت های اینترنت ماهواره ای در داخل کشور است و هر روندی جهت استفاده از اپلیکیشن یا فایل بمنظور دسترسی به اینترنت ماهواره ای مردود است؛ همین طور تاکید می شود که به این زودی ها خبری از اینترنت ماهواره ای نخواهد شد.
علاوه بر موارد ذکر شده سایتی هم وجود دارد که اتصال های فعال استارلینک را نشان میدهد اما اطلاعات این سایت برمبنای خوداظهاری است و متأسفانه انتشار عکسی در فضای مجازی سبب شده کاربرهای بسیاری جهت استفاده سریع از استارلینک در دام بدافزارها بیافتند. در صورتیکه اپ هایی با این عنوان بدافزار بوده و سفارش می شود به هیچ عنوان نصب نشوند.
منبع:

1401/07/07
12:24:51
5.0 / ۵
210
تگهای خبر: اینترنت , تلگرام , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دامی به نام استارلینک در انتظار کاربران
نظر شما در مورد دامی به نام استارلینک در انتظار کاربران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها