وزیر ارتباطات و اطلاعات در حاشیه جلسه دولت

قطع اینترنت های همراه از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۱: ۳۰ در محدوده های برگزاری کنکور

قطع اینترنت های همراه از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۱: ۳۰ در محدوده های برگزاری کنکور به گزارش برتریها، وزیر ارتباطات و اطلاعات اظهار داشت: از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۱: ۳۰ فردا پنجشنبه اینترنت در محدوده حوزه های برگزاری کنکور با اطلاع قبلی به ساکنان آن مناطق قطع می شود.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار داشت: در جهت وعده ای که در روزهای انتخابات ریاست جمهوری برای کاهش پینگ بازی ها و افزایش سرعت بازی ها داشتم، اعلام می کنم که از روز گذشته این خدمت جدید شروع شده است. این کار با همکاری گیمرها و بخش خصوصی و بنیاد ملی بازی های کامپیوتری انجام شد تا شاهد افزایش سرعت دانلود بازی ها و کاهش پینگ (زمان رفت و برگشت بین کامپیوتر با سرور ارائه دهنده بازی) باشیم.
وی اضافه کرد: سامانه ای برای این کار به راه افتاده است به نام radar.game. در رابطه با بازی های پرکابرد آنجا میتوان پینگ بازی ها را قبل و پس از بازی ببینند و ابزارهایی طراحی شده است که گیمرها می توانند از آنها استفاده نمایند تا تجربه کاربری شان را بهبود دهند. از شب گذشته که این خبر را در صفحه خودم اعلام کردم نزدیک پنج میلیون نفر تا هم اکنون از این ابزار استفاده کردند و چهارصد هزار نفر همزمان استفاده داشتند که نشان داده است این سرویس مورد استقبال است.
زارع پور اظهار داشت: این نخستین قدم در حوزه بازی های کامپیوتری بود برای حوزه های دیگر هم تدابیری داریم تا سرعت دسترسی بهبود یابد.
وزیر ارتباطات در ارتباط با بهبود وضعیت اینترنت در کشور خاطرنشان کرد: ریاست محترم جمهور یکشنبه همین هفته در جلسه هیات دولت دستوری صادر کردند، برای تسهیل دسترسی به فضای مجازی مردم و مشکلاتی که در دسترسی است آنها را برطرف نماییم و کارگروهی را پیشبینی کردیم البته قبلا هم گفتیم بخشی از مشکلات در بحث زیرساختی و فنی است که با پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها انشالله در سال ۱۴۰۲ شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود. همین هم اکنون در ده استان کار شروع شده و پیش می رود.
وی افزود: در قسمت های ارتباطات همراه هم با افزایش ظرفیت شبکه و واگذاری فرکانس های جدیدی که با اپراتورها درحال آماده سازی هستیم تلاش داریم شاهد افزایش کیفیت و سرعت اینترنت در کشور باشیم.

زارع پور اظهار داشت: یک بخش هایی هم خارج از وزارت ارتباطات است و از حوزه اختیارات ما خارج است، همچون محدودیتِ هایی که اعمال شده است که تلاش داریم بخشی از محدودیت هایی که قابل مرتفع ساختن است را برداریم. در طول یک دهه شاید دو دهه گذشته برخی محدودیت ها دیگر توجیهی ندارد و نیاز است در آنها بازبینی نماییم تا نیاز مردم به فیلترشکن را کم نماییم. در مجموع تلاش داریم یک بسته پیشنهادی داشته باشیم، هم در حوزه کاری وزارت ارتباطات و هم در حوزه ها و بخش های دیگری که در این رابطه مسئولیت دارند تا بتوانیم بهبود کاربری هم وطنان مان را داشته باشیم
وی در رابطه با قطع اینترنت به خاطر کنکور هم اظهار نمود: هفته پیش گفتم و هم اکنون هم می گویم، بر مبنای مصوبه شورای امنیت کشور درخواستی را وزارت علوم مطرح کرده بود، برای قطع سراسری اینترنت که ما اعلام کردیم با قطع سراسری اینترنت مخالفیم و با قطع سراسری هم موافقت نشد، آنچه از فردا اتفاق می افتد از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۱: ۳۰ در محدوده های حوزه های برگزاری کنکور است که آن هم با اطلاع قبلی قطع می شود. اینترنت ثابت به هیچ وجه قطع نمی گردد. ما به دوستانمان در وزارت علوم سفارش کردیم که باید از ابزارهای جدید برای مقابله با تقلب استفاده نمایند. ما هم دغدغه آنها را درک می نماییم، مجموعه دولت به سمتی می رود که این نگرانی ها را با استفاده از روش های جدید کاهش دهند.1401/10/28
14:46:42
5.0 / ۵
86
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قطع اینترنت های همراه از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۱: ۳۰ در محدوده های برگزاری کنکور
نظر شما در مورد قطع اینترنت های همراه از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۱: ۳۰ در محدوده های برگزاری کنکور
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها