بررسی آخرین وضعیت ترافیک اینترنت داخل کشور

بررسی آخرین وضعیت ترافیک اینترنت داخل کشور برتریها: طبق گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اختلال رخ داده طی روزهای گذشته در ترافیک اینترنت داخل کشور حالا برطرف شده و هیچ مشکلی وجود ندارد.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، طی چند روز گذشته تعدادی کاربران اینترنت شاهد اختلال و کاهش سرعت اینترنت بودند، مسئله ای که مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت، دوشنبه شب ۲۶ دی ماه این اختلال را تأیید کرد و گفت شاهد افت ترافیک یکی از مراکز IXP کشور بودیم. اما طبق بررسی ها و اعلام سایت مرکز تبادل ترافیک داده تهران این اختلال در ایام بعد هم ادامه داشت تا این که در همین رابطه شرکت ارتباطات زیرساخت طی یک اطلاعیه ای اعلام نمود: به سبب بروز مشکلات فنی در امتداد توسعه شبکه، شاهد افت موقت کیفیت سرویس IXP خواهیم بود و از شکیبایی شما تا رفع اشکال سپاسگزاریم.

پس از آن که مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام نمود که اختلال در ترافیک اینترنت روزهای دوشنبه و سه شنبه داخل کشور حل شده و دیگر مشکلی وجود ندارد اما بررسی اطلاعات سایت مرکز تبادل ترافیک داده تهران باز هم نشان می داد که از حدود ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه ترافیک شبکه با اختلال روبه رو شده و تا روز پنج شنبه هم ادامه داشت، به شکلی که سهراب آغ بیات- معاون فنی شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور - درباره ی دلیل اختلال رخ داده در اینترنت کشور اظهار داشت: با توجه حجم ترافیک داخل کشور و توسعه ای که باید اتفاق بی افتد، موقتاً شاهد افت ترافیکی هستیم که با تلاش شبانه روزی همکاران شرکت ارتباطات زیرساخت، ان شاءالله این مشکل درحال حل شدن است و به زودی دیگر این مشکل پیش نخواهد آمد.

وی درباره ی اقدامات درنظر گرفته شده در حوزه عدم ایجاد اختلال در اینترنت ثابت اظهار داشت: همانگونه که گفته شد ترافیک شبکه که شامل استفاده برای مدارس و غیره هم میشود، بر روی همین شبکه داخلی اتفاق می افتد. در امتداد این توسعه ای که مقرر است انجام دهیم، این مشکل برای هموطنان که بصورت ثابت از اینترنت منازل استفاده می نمایند، اساسا حل می شود و دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت.
درنهایت - امیر محمد زاده لاجوردی- مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت باز هم اعلام نمود سکوهای داخلی و پیامرسان ها بدون مشکل مشغول خدمات رسانی به هموطنان هستند و با تلاش همکارانش در شرکت ارتباطات زیرساخت، مشکل مرکز تبادل ترافیک کشور حل شده و وضعیت خدمات داخلی به حالت عادی برگشته است.
گفتنی ست در این میان، قسمتی از کاهش سرعت اینترنت در ترافیک اینترنت با قطعی نقطه ای اینترنت در زمینه های امتحانی کنکور در ایام پنجشنبه و جمعه جاری همراه شده بود.

اما سرانجام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز شنبه به این مسئله اشاره نمود و درباره ی آخرین وضعیت اینترنت و علت کندی ایجاد شده در هفته گذشته اینطور توضیح داد که روز چهارشنبه و پنج شنبه در مرکز تبادل ترافیک تهران مشکلی را طی یک الی دو ساعت داشتیم که با همت دوستان برطرف شد و الان هیچ مشکلی در مرکز تبادل ترافیک وجود ندارد.
1401/11/02
14:11:54
5.0 / ۵
329
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بررسی آخرین وضعیت ترافیک اینترنت داخل کشور
نظر شما در مورد بررسی آخرین وضعیت ترافیک اینترنت داخل کشور
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها