موفقیت موشک چینی در پرتاب های مختلف

موفقیت موشک چینی در پرتاب های مختلف به گزارش برتریها، تابحال موشک لانگ مارچ ۱۱ چین، ۱۶ پرتاب موفقیت آمیز متوالی انجام داده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، به قول شرکت سازنده این موشک، موشک حامل لانگ مارچ ۱۱ چین تا روز چهارشنبه هفته گذشته، ۱۶ پرتاب متوالی را با موفقیت انجام داده است.
به قول آکادمی فناوری وسایل پرتابگر چین که زیر نظر شرکت علوم و فناوری هوافضای چین فعالیت می کند، موشک لانگ مارچ ۱۱ در شامگاه چهارشنبه، ماهواره شیان ۱۹ را به فضا فرستاد که این امر نشان دهنده شانزدهمین پرتاب موفقیت آمیز این موشک از زمان بهره برداری از آن در سال ۲۰۱۵ است.
موشک حامل لانگ مارچ ۱۱ که یک پرتابگر جامد چهار مرحله ای است، حدود ۲۱ متر طول و ۵۷.۷ تن وزن دارد و حداکثر قطر آن به دو متر می رسد.
این موشک برای پرتاب فضاپیماهای کوچک به مدار خورشیدهمگام و مدار پایینی زمین، با ظرفیت حمل به مدار خورشیدی آهنگ ۵۰۰ کیلوگرم ساخته شده است.
به قول شرکت سازنده، موشک حامل لانگ مارچ ۱۱ دارای واکنش سریع است و می تواند هم از زمین و هم از دریا پرتاب شود و برای شبکه سازی سریع و پرتاب شبکه مکمل ماهواره ها و صور فلکی کوچک تجاری مناسب می باشد.
از نخستین پرتاب این موشک در سال ۲۰۱۵، لانگ مارچ ۱۱ مأموریت پرتاب زمینی و دریایی را در چندین پایگاه در سرتاسر چین انجام داده است. این موشک در سال ۲۰۲۳، به انجام مأموریت های پرتاب دریایی ادامه خواهد داد.
این پرتاب های موفق مداوم نشان داده است که وضعیت فنی موشک حامل لانگ مارچ ۱۱ درست است.1401/12/29
13:12:48
5.0 / ۵
186
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد موفقیت موشک چینی در پرتاب های مختلف
نظر شما در مورد موفقیت موشک چینی در پرتاب های مختلف
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها