آغاز چهارمین لیگ بازی های كامپیوتری از فردا

آغاز چهارمین لیگ بازی های كامپیوتری از فردا برتریها: چهارمین لیگ بازی های كامپیوتری ایران از روز ۶ شهریور ماه آغاز می گردد و تا ۱۶ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، با عنایت به اینكه نزدیك به ۳۵ درصد جامعه گیمر ایران را بانوان تشكیل داده اند. از این رو به قول دست اندركاران در چهارمین دوره لیگ بازی های كامپیوتری شرایط به گونه ای فراهم شده تا بانوان بتوانند برخلاف دوره های گذشته در تمام رشته ها شركت كرده و شانس خویش را برای قهرمانی در تمام بازی ها آزمایش نمایند.

بنا بر اعلام، سال قبل نزدیك به ۷۰۰۰ نفر شركت كننده در سومین لیگ بازی های كامپیوتری حضور داشتند كه ۱۰ درصد آن ها را بانوان تشكیل داده بودند. حضور بانوان در مسابقات سال قبل سبب شكسته شدن ركورد حضور شركت كنندگان در لیگ بازی های كامپیوتری شد.

بر اساس این گزارش خانواده ها همانند سال های گذشته می توانند مسابقات چهارمین دوره لیگ بازی های كامپیوتری ایران را از نزدیك مشاهده كنند و شركت كنندگان می توانند با اعضای خانواده از نزدیك شاهد برگزاری رقابت های مختلف باشند. همینطور هیچ محدودیت سنی جهت شركت در این رویداد در نظر گرفته نشده و تمام گروه های سنی چه دختر و چه پسر از امكان ثبت نام در این رویداد برخوردار بودند. حضور بانوان در چهارمین لیگ بازی های كامپیوتری ایران می تواند نقش زنان در حوزه بازی را هم پررنگ تر از قبل كند.

هر روز به علاقه مندان حوزه ورزش های الكترونیكی در دنیا افزوده می گردد و حتی انتظار می رود كه درآمد به دست آمده از بازی های الكترونیكی تا سال ۲۰۲۰ به پنج میلیارد دلار برسد. بنابراین كشورها به برگزاری مسابقات مختلف در حوزه ورزش های الكترونیكی اهمیت بالایی می دهند. در چند سال قبل حضور زنان در حوزه بازی های كامپیوتری و حوزه بازی های الكترونیكی سبب شده صنعت بازی های كامپیوتری یك صنعت مردانه محسوب نشود و در بعضی كشورها آمار بازیكنان زن و مردم حدودا یكسان است.

براساس اطلاعات انتشار یافته در گزارش نمای باز سال ۱۳۹۶ بنیاد ملی بازی های كامپیوتری نزدیك به ۱۵ درصد خریداران بازی در كشور را بانوان تشكیل می دهند. حضور خانواده ها در چنین رویدادهایی سبب تغییر نگاه جامعه به حوزه بازی های كامپیوتری خواهد شد و حتی می توان امیدوار بود كه رابطه بیشتر خانواده ها با بازی های كامپیوتری سبب شده و حضور بانوان در روند تولید بازی پررنگ تر از گذشته شود.
1397/06/05
13:46:32
5.0 / ۵
5033
تگهای خبر: شركت , صنعت , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آغاز چهارمین لیگ بازی های كامپیوتری از فردا
نظر شما در مورد آغاز چهارمین لیگ بازی های كامپیوتری از فردا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها