رئیس ستاد معاینه فنی شهرداری تهران اعلام كرد

نامه نگاری حناچی برای معاینه فنی خودروهای نظامی، خودروهای ۹۳ مشمول معاینه فنی

نامه نگاری حناچی برای معاینه فنی خودروهای نظامی، خودروهای ۹۳ مشمول معاینه فنی برتریها: رئیس ستاد معاینه فنی شهرداری تهران از نامه حناچی به ستاد كل نیروهای مسلح برای معاینه فنی خودروهای نظامی آگاهی داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، نواب حسینی منش بامداد امروز در یك نشست خبری اظهار داشت: خوشبختانه با اجرای طرح «كاهش» شاهد كاهش آلودگی هوا در تهران بودیم. هرچند كه برخی ها عنوان كردند كه این مسئله به سبب شرایط جوی و باد و باران زیاد بوده است اما بررسی ها نشان داد كه توانستیم در رقیق سازی آلاینده ها نقش مهمی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه بارش ها بر روی ذرات معلق تأثیر كمی دارند و باد در حل این مشكل تأثیرگذار است، اظهار داشت: امسال وزش باد نسبت به سال قبل كمتر بوده است.
رئیس ستاد معاینه فنی شهرداری تهران در مورد خودروهای مشمول معاینه فنی در سال جدید اظهار داشت: خودروهای داخلی تولید سال ۹۳، خودروهای وارداتی تولید سال ۲۰۱۴ كه حدود ۲۰۰ هزار خودرو می شوند مشمول معاینه فنی خواهند بود واز اول سال جدید در صورت نداشتن معاینه فنی جریمه می شوند.
وی با بیان این كه ما به داشتن معاینه فنی اكتفا نكردیم بلكه با كمك پلیس راهور و راهداری نسبت به ایجاد اكیپ های سیار اقدام نموده و خودروهای دیزلی را كنترل كردیم، اظهار داشت: در این مدت بالغ بر ۵۱۰۰ خودرو را در كنار جاده و د ر عین تردد معاینه كردیم كه حدود ۲۴ درصد آنها یعنی ۱۰۵۲ خودرو معاینه فنی شأن ابطال شد و این اتفاق در حالی رخ داد كه ۹۰ درصد این خودروها معاینه فنی داشتند.
حسینی منش با بیان این كه متأسفانه بیشتر خودروها فرسوده بودند اظهار داشت: ۴۵۵۴ خودروی معاینه شده فرسوده بودند یعنی این كه معاینه فنی شأن تا ۶ ماه بیشتر دوام نمی آورد.
وی با اشاره به اینكه مسبب اصلی تولید ذرات معلق كم تر از ۲.۵ میكرون خودروهای سنگین آلاینده هستند، اظهار داشت: كل مراجعات تا ۱۱ اسفند ماه یك میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو بودند كه خوشبختانه با ۲۰ درصد رشد ركورد سال قبل را جابجا كردیم.
وی با بیان این كه از این تعداد خودرو ۳۵۰ هزار خودرو به سبب آلایندگی رد شدند اظهار داشت: بر طبق استعلام غیررسمی كه از شركت های كاتالیست ساز انجام دادیم متوجه شدیم كه ۹۰ هزار كاتالیست در این ۱۱ ماه فروخته شده اند كه بررسی ها نشان داد تقریباً یك سوم آلایندگی ها به سبب عوض كردن كاتالیستها كاهش یافته است.
رئیس ستاد معاینه فنی شهرداری تهران با بیان این كه هر خودروی كه به مراكز معاینه فنی بازگشت می كند به صورت خودكار از آن تست معاینه فنی برتر می گیریم اظهار داشت: اگر خودرو نتواند حدود مجاز معاینه فنی برتر را پاس كند معاینه فنی معمولی ستاندن می شود. و از آنجایی كه طبق بودجه ۹۸ تخفیف معاینه فنی برتر در سال آینده ۲۵ درصد است بنظر می رسد كه تعداد مراجعات به مراكز معاینه فنی برای ستاندن معاینه فنی برتر افزایش یابد.
وی با بیان این كه با اجرای مرحله دوم طرح «كاهش» میزان مراجهات به مراكز افزایش یافت اظهار داشت: در همان زمان به سبب پیك مراجعات مردودی ها باز افزایش یافت چونكه مشخص شد تعداد زیادی خودرو كه مشمول معاینه فنی بودند اما به سبب فرسودگی برای دریافت معاینه فنی نمی آمدند، به سبب اجرای مرحله دوم طرح كاهش مجبور شدند و بنا بر این میزان مردودی در آبان و آذر افزایش یافت.
رئیس ستاد معاینه فنی شهرداری تهران با بیان این كه متأسفانه تكنولوژی خودروهای ما برای سالهای قبل است اظهار داشت: ما پژویی استفاده می كنم كه تكنولوژی آن مربوط به سال ۱۹۷۸ میلادی است و یا از پرایدی صحبت می نماییم كه تكنولوژی آن متعلق به سال ۷۲ است و این در شرایطی است كه در كشورهای خارجی هر سه سال یك دفعه دوره های آموزشی برای كارشناسان معاینه فنی برگزار می گردد چونكه تكنولوژی خودروی آنها كلاً تغییر می كند اما ۲۳ سال است كه تكنولوژی خودروی ما تغییر نكرده و نیازی به بازآموزی نداریم.
وی در تشریح برنامه های نوروزی ستاد معاینه فنی با بیان این كه تا ۲۹ اسفند ماه مراكز معاینه فنی باز است ودر دو شیفت تا ساعت ۲۱ فعال می باشند، اظهار داشت: ۱۶ مراكز ثابت و هشت مراكز سیار در ۵۴ خط خدمت رسانی می كند و در روز اول عید باز دو مركز معاینه فنی فعال خواهند بود. از دوم تا چهارم فرودین، هفت مركز معاینه فنی فعال می باشند و در ایام ۵ تا ۱۱ باز كلیه مراكز خدمت نمایش می كند. تنها در روز ۱۳ فرودین كلیه مراكز تعطیل هستند.
وی به خودروهایی كه برای مسافرت به تهران می آید آگهی داد با عنایت به اجرای طرح «كاهش»، گردنگیر داشتن معاینه فنی وجود دارد و رانندگان سایر شهرها می توانند از همان مراكز معاینه فنی شهرهای خود معاینه فنی ستاندن كنند.
رئیس ستاد معاینه فنی شهرداری تهران با بیان این كه بر طبق اعلام اتحادیه اروپا ۱۰ درصد از سوانح رانندگی منجر به مرگ در اثر نقص فنی خودروها است اظهار داشت: از شروع سال ۹۳ تا سوم آذر كه مرحله دوم طرح «كاهش» اجرایی نشده بود دو میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو به سبب نداشتن معاینه فنی جریمه شدند. اما از سوم آذر تابحال و پس از اجرایی شدن مرحله دوم طرح و گرایش مردم به ستاندن معاینه فنی یك میلیون خودرو جریمه شدند. بررسی ها نشان داد تابحال ۲۰۰ میلیارد تومان در این حوزه جریمه شدند كه این عدد باید در توسعه حمل ونقل عمومی صرف شود كه هنوز هیچ مبلغی واریز نشده است.
وی در مورد معاینه فنی خودروهای دولتی با بیان این كه خودروهای دولتی اگر معاینه فنی نداشته باشند جریمه می شوند در مورد معاینه فنی خودروهای نظامی باز اظهار داشت: در دوره های گذشته تأكیدات زیادی به گرفتن معاینه فنی خودروهای نظامی و انتظامی وجود داشت به گونه ای كه مقیمی استاندار سابق تهران در نامه ای همه خودروهای نظامی و انتظامی را مكلف به ستاندن معاینه فنی كرد. اما متأسفانه به غیر از ناجا كه خودروهای خود برای ستاندن معاینه فنی به مراكز آورد، در مورد مابقی واحدها نتوانستیم وارد مجموعه شویم.
بگفته رئیس ستاد معاینه فنی شهرداری تهران، حناچی شهردار تهران با ستاد مشترك نیروهای مسلح نامه نگاری كرده و سه بار طی نامه از آنها خواستیم كه می توانند محرمانه بیاید و حتی برگه معاینه فنی برای آنها صادر نمی گردد اما بعنوان مسئولیت اجتماعی اجازه دهند كه ماشین پرتابل ما نسبت به تست خودروهایشان اقدام نمایند اما تابحال اجازه نداده اند.
وی با اشاره به اینكه برای مالك خودروهایی كه معاینه فنی آنها تمام شده و یا معاینه فنی ندارند پیامك آگهی صادر می نماییم، اظهار داشت: ما اطلاعات یك میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو را داریم، اما برای مابقی راه ارتباطی وجود ندارد و نمی توانیم جریمه شدنشان را بر اثر عدم معاینه فنی اعلام نماییم.1397/12/13
13:40:42
5.0 / ۵
4906
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نامه نگاری حناچی برای معاینه فنی خودروهای نظامی، خودروهای ۹۳ مشمول معاینه فنی
نظر شما در مورد نامه نگاری حناچی برای معاینه فنی خودروهای نظامی، خودروهای ۹۳ مشمول معاینه فنی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها