جاعل سیمكارت های رند دستگیر شد

جاعل سیمكارت های رند دستگیر شد به گزارش برتریها رئیس كلانتری شهرك غرب از دستگیری جاعلی كه كارت ملی فروشندگان خط های تلفن رند را جعل و آنها را می فروخت، اطلاع داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا سرهنگ ضرغام آذین دراین باره اظهار نمود: فردی با رجوع به كلانتری شهرك غرب ادعا كرد كه خط سیمكارت تلفن همراهش توسط فردی فروخته شده است، شخص مدعی است كه مالك این خط تلفن است، ازاین رو با تنظیم این شكایت رسیدگی به مبحث در دستور كار قرار گرفت.

وی افزود: شاكی با حضور در كلانتری در اظهاراتش به ماموران اظهار داشت كه چندی قبل شماره سیمكارت تلفن خویش را برای فروش در روزنامه، آگهی كرده بوده كه بعد از چندین تماس تلفنی، یكی از تماس گیرندگان گفته كه خریدار سیم كارتش است و این افراد برای خرید و فروش سیمكارت در محلی یكدیگر را ملاقات كردند، اما بعد از مدتی گفت و گو و بعد از آنكه خریدار كارت ملی وی را مشاهده كرده گفته كه از خرید منصرف شده است و شاكی مدتی بعد متوجه شده كه سیم كارتش به فروش رسیده است.

سرهنگ آذین با اشاره به انجام تحقیقات پلیسی و شناسایی فروشنده خط تلفن همراه، اظهار داشت: طی بررسی ها انجام شده مشخص شد كه فردی كه خویش را به جای خریدار معرفی كرده، جاعل است و با بررسی آگهی های فروش سیمكارت های رند و با دسترسی به اطلاعات مالكان شماره های رند، كارت ملی مالكان را جعل می كرده و در فرصت مناسب دیگری به فروش می رسانده است.

وی ادامه داد: شگرد این جاعل 36ساله به گونه بود كه ابتدا خویش را بعنوان خریدار جا می زد و نزد فروشنده می رفت سپس جهت بررسی صحت مالكیت فروشنده از وی درخواست كارت ملی می كرد و در فرصت مناسب اطلاعات فردی و شماره ملی مالك را به خاطر می سپرد و در آخر به بهانه های مختلف از خرید منصرف می شد و بعد از رجوع به مخفیگاه خود كارت ملی مالك را جعل كرده و چند روز بعد شماره های رند را با قیمت های چند ده میلیونی به فروش می رسانده است.

رئیس كلانتری شهرك غرب در ادامه اظهار داشت: به كلیه شهروندان و كسانی كه در زمینه خرید و فروش سیمكارت فعالیت می نمایند، سفارش می كنم هنگام خرید و فروش خط تلفن مدارك هویتی خویش را تنها در اختیار كاربران اپراتور های مخابراتی قرار داده تا اصالت از آن طریق تایید گردد.

طبق گزارش پلیس، این متهم یك مرتبه دیگر هم در زمینه جعل اسناد ملكی دستگیر شده است. همینطور طی بازرسی از مخفیگاه وی پنج عدد مهر ژلاتینی جعلی، تعدادی مدارك هویتی جعلی و همینطور تعداد پنج پوكه سیمكارت كشف شد و طبق دستور مقام قضائی متهم و اموال كشف شده در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفتند.1398/02/23
14:42:21
5.0 / ۵
4811
تگهای خبر: خرید , كاربر , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد جاعل سیمكارت های رند دستگیر شد
نظر شما در مورد جاعل سیمكارت های رند دستگیر شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها