منشا دود اهواز كجاست؟

منشا دود اهواز كجاست؟ به گزارش برتریها مدیر كل حفاظت محیط زیست استان خوزستان محل دفن زباله سفیره در جاده ماهشهر را منشا دود انتشار یافته در شهر اهواز اعلام و از عملكرد شهرداری اهواز در حوزه مدیریت پسماند انتقاد نمود.احمدرضا لاهیجان زاده در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه احتراق ناقص در محل دفن پسماند اهواز در جاده ماهشهر منشا دود انتشار یافته در این شهر است، اشاره كرد: زمانی كه زباله ها تلنبار می شود، گازهای شیمیایی تولید می كند و با گرم شدن هوا گرفتار خودسوزی می شود. این خودسوزی توأم با دود بسیار زیاد است كه با وزش باد به سمت اهواز حركت كرده است.

مدیر كل حفاظت محیط زیست استان خوزستان با اشاره به اینكه نحوه مدیریت پسماند منجر به بروز دود در اهواز و مشكلات زیست محیطی و بهداشتی شده است، اظهار داشت: دیشب هم این مشكل وجود داشت و من ساعت یك و نیم بامدادان به معاون شهردار اهواز زنگ زدم و مفصل در این زمینه صحبت كردیم. تمامی نیروهای شهرداری اهواز و حتی در صورت نیاز نیروهای مناطق اطراف باید بسیج شوند و به سرعت دود را كنترل كنند.

وی افزود: مسئله اصلی ما مدیریت غیراصولی پسماند در محل است و به همین علت نحوه دفن پسماند در عرصه ۱۲۰ هكتاری سفیره به یك مشكل عمده تبدیل گشته است. متاسانه مدیریت پسماند در اهواز ضعیف است. اگر شاخص مدیریت پسماند را محل دفن زباله در نظر بگیریم، متوجه می شویم بدترین مكان دفن زباله در میان كل كلانشهرهای كشور متعلق به اهواز است.

لاهیجان زاده با تاكید بر اینكه محل دفن زباله سفیره چند سالی است كه گرفتار مشكل شده است و طی پنج سال گذشته، این چندمین بار است چنین اتفاقی می افتد، اظهار داشت: برای ساماندهی محل دفن زباله سفیره از مدت ها قبل كوشیدیم بوسیله جلسات كارشناسی در استانداری سوژه را با شهرداری پیش ببریم اما به نتیجه نرسیدیم تا اینكه مقابل شهرداری اهواز اعلام جرم و شكایت قضایی كردیم و حدود سه جلسه با حضور مستقیم دادستان اهواز و شهردار اهواز اجرا شد. در این جلسات شهرداری اهواز تعهدات بسیاری برای ساماندهی محل دفن پسماند این شهر داد اما بازدیدهای بعدی ما نشان داد اقدام خاصی صورت نگرفته است و مجدداً سوژه را به استانداری خوزستان اعلام كردیم.

مدیر كل حفاظت محیط زیست استان خوزستان با اشاره به اینكه سوء مدیریت پسماند در اهواز موجب می شود كه چنین مشكلاتی برای مردم این شهر به وجود بیاید، اظهاركرد: شهرداری اهواز باید پاسخگوی مشكل زیست محیطی و بهداشتی ناشی از انتشار دود در شهر باشد و هم اكنون باید همه نیروهای شهرداری بسیج و به محل اعزام شوند. آنان می توانند با ریختن خاك دود را كنترل كنند.

وی سفارش كرد كه شهروندان اهواز خصوصاً كودكان و كسانی كه مشكلات تنفسی دارند در صورت امكان امروز از خانه خارج نشوند تا مشكل دود اهواز بر طرف شود.
1398/03/17
14:32:22
5.0 / ۵
4864
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد منشا دود اهواز كجاست؟
نظر شما در مورد منشا دود اهواز كجاست؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها