اذعان خبرگزاری آمریكایی به نمایشی بودن تحریم ها ضد ایران

اذعان خبرگزاری آمریكایی به نمایشی بودن تحریم ها ضد ایران به گزارش برتریها بلومبرگ در گزارشی نوشت چیز زیاد دیگری در ایران برای تحریم كردن توسط آمریكا باقی نمانده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا دیشب تحریم های جدیدی بر ضد ایران اعمال كرد كه باعث آن دفتر رهبر ایران، فرماندهان نیروهای دریایی، زمینی و هوافضای سپاه و هم فرماندهان مناطق پنج گانه نیروی دریایی این كشور به لیست تحریمی آمریكا افزوده شدند. ترامپ تهدید كرده است كه تحریم های بیش تری ضد ایران در راه خواهند بود اما به نظر می آید چیز زیاد دیگری در اقتصاد ایران باقی نمانده باشد كه آمریكا بخواهد آنرا تحریم كند.
این خبرگزاری آمریكایی با بیان این كه آمریكا تابحال تحریم های گسترده ای بر بخش های مهم اقتصاد ایران نظیر، نفت، بانك و فولاد وضع كرده است افزود كه بیشتر از ۸۰ درصد اقتصاد ایران تابحال توسط آمریكا تحریم شده است.
پتر هارل، تحلیل گر مؤسسه "مركزی برای امنیت جدید آمریكا" اظهار داشت: دولت ترامپ به وسیله تحریم ها بخش بزرگی از منابع درآمدی صادراتی ایران را هدف قرار داده است. با این وجود با عنایت به چیزهای كمی كه برای تحریم باقی مانده است تحریم های آمریكا بیش تر نمایشی هستند و جنبه سمبولیك دارند.
آمریكا تابحال حدود ۱۰۰۰ شخصیت حقیقی و حقوقی ایرانی را تحریم كرده است كه شامل افراد عالی رتبه، بانك ها، كشتی رانی، هواپیمایی، فلزات و پتروشیمی هم می شود.
بلومبرگ با اشاره به لغو معافیت های هشت كشور خریدار نفت ایران اضافه كرد: دولت ترامپ تلاش می كند تا صادرات نفت ایران را به صفر برساند. موارد استثنا از تحریم های آمریكا ضد ایران برای خریدهای بشردوستانه نظیر مواد غذایی و داروست كه هنوز معلوم نیست چه تصمیم برای آن گرفته خواهد شد.1398/04/05
12:37:13
5.0 / ۵
4362
تگهای خبر: خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اذعان خبرگزاری آمریكایی به نمایشی بودن تحریم ها ضد ایران
نظر شما در مورد اذعان خبرگزاری آمریكایی به نمایشی بودن تحریم ها ضد ایران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها