كارشناسان بین المللی: كمترین سطوح آلودگی هوا هم خطرناك می باشد

كارشناسان بین المللی: كمترین سطوح آلودگی هوا هم خطرناك می باشد به گزارش برتریها گروهی از كارشناسان بین المللی در بررسی جدید خود به ارزیابی دقیق تر تاثیر سطح ذرات آلاینده هوا با میزان مرگ و میر پرداختند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، این تیم تحقیقاتی بین المللی با رجوع به اطلاعات موجود از ۶۵۲ شهر در ۲۴ كشور جهان به مقایسه ارتباط سطح ذرات آلاینده هوا با نرخ مرگ و میر روزانه پرداختند. به قول این متخصصان آلودگی هوا حتی در خفیف ترین سطح هم می تواند كشنده باشد.
این تیم تحقیقاتی انباشت دو ذره میكروسكوپی PM ۲.۵ و PM ۱۰ را اندازه گیری كردند كه كوچكی آنها به میزانی است كه بتوانند به ریه ها و جریان خون راه پیدا كنند.
محققان اظهار داشتند: با بالا رفتن انباشت ذرات آلاینده، شمار مرگ و میرهای ناشی از آن هم افزوده می شود. برای مثال در آمریكا به ازای هر ۱۰ میكروگرم در متر مكعب افزایش PM ۱۰ و PM ۲.۵، میزان مرگ و میر روزانه به ترتیب ۰.۷۹ و ۱.۵۸ درصد بیشتر می شود.
به گزارش نیویورك تایمز، به قول محققان یافته های بدست آمده از آن حكایت می كند كه افزایش سطح این آلاینده ها به این میزان با ۱۷۸ مورد فوتی جدید در روز همراه می باشد.1398/06/06
13:35:12
5.0 / ۵
4554
تگهای خبر: متخصص , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كارشناسان بین المللی: كمترین سطوح آلودگی هوا هم خطرناك می باشد
نظر شما در مورد كارشناسان بین المللی: كمترین سطوح آلودگی هوا هم خطرناك می باشد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها