اخطار پلیس فتا با تماسهای از دست رفته خارجی مجدد تماس نگیرید

اخطار پلیس فتا با تماسهای از دست رفته خارجی مجدد تماس نگیرید برتریها: رئیس مركز پیشگیری جرایم سایبری فتا نسبت به برقراری تماس مجدد شهروندان با تماسهای از دست رفته خارجی روی گوشیهای تلفن همراه اخطار داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، سرهنگ رجبی با اشاره به اینكه با مركز مدیریت پلیس فتا تماس هایی از جانب مردم برقرار شده كه اعلام نموده اند تماسهای از دست رفته ای را از كشورهای خارجی روی موبایل هاییشان دریافت كرده اند، اظهار داشت: این شهروندان اعلام نموده بودند پس از اینكه با این شماره ها تماس گرفته اند مبالغ خیلی زیادی روی قبض موبایلشان منظور شده یا شارژ سیم كارتشان تمام شده است.
رئیس مركز پیشگیری جرایم سایبری فتا افزود: بررسی ها نشان داد كه این اتفاق روشی جدید از كلاهبرداری با همكاری برخی از شركت های مخابراتی خارجی است. بدین سان است كه افراد روی موبایلشان یك تماس از دست رفته می بینند و مشترك وقتی این تماس را می بیند به جهت اینكه ببیند چه كسی با او تماس گرفته است با آن شماره تماس برقرار می كند و همین برقراری تماس سبب می شود هزینه های زیاد مكالمه بین المللی را روی قبض تلفن همراه خود دریافت كند.
رجبی با اشاره به اینكه كه این كلاهبرداری باعث تحمیل هزینه های سنگین به كاربران تلفن همراه شده است، توضیح داد: با این وجود این شیوه كلاهبرداری خطری برای حریم خصوصی شهروندان نداشته و بیشترین صدمه آن تحمیل هزینه مالی به شهروندان است.
به قول وی وزارت ارتباطات در حال پیگیری این مورد است و همشهریان و هموطنان باید دقت كنند تا وقتی تماس از دست رفته بین المللی می بینند از روی كنجكاوی با تلفن مذكور تماس نگیرند تا شاهد افزایش هزینه مخابراتی هم نباشند.1398/09/09
23:16:31
5.0 / ۵
4486
تگهای خبر: سایبر , شركت , كاربر , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اخطار پلیس فتا با تماسهای از دست رفته خارجی مجدد تماس نگیرید
نظر شما در مورد اخطار پلیس فتا با تماسهای از دست رفته خارجی مجدد تماس نگیرید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها