سهم من در كرونا

با هم به سلامت می رسیم

با هم به سلامت می رسیم برتریها: پویش مردمی «باهم به سلامت می رسیم» یك كمپین اینستاگرامی است كه با استقبال طیف های مختلف مردمی روبرو شده و افراد عضو در این پویش درخواست ها و سفارش های خودرا به یكدیگر و مسئولان با بیانی صریح و قاطع ابراز داشتند.


بنا به سفارش های پزشكان و متخصصین علمی ترین راهكار برای شكستن زنجیره انتقال و كنترل همه گیری بیماری كرونا بوسیله كاهش موارد ابتلای جدید و نیازمند فرهنگ سازی جهت ارتقای سواد سلامت در جامعه است. بدین جهت مشاركت همگانی و بسیج همه ارگانها و نهادهای دولتی و خصوصی برای ریشه كن كردن این ویروس امری انكار ناپذیر و الزامی به نظر می آید. در این میان هر نفر و هر خانواده بارعایت سفارش های پزشكی و حاضر نشدن در مجامع و پرهیز از سفرهای غیر ضروری می توانند به نوبه خود نقش مهمی در سلامت فردی و اجتماعی جامعه ایفا كنند. كمپین باهم به سلامت میرسیم نیز در این راستا و با استقبال طیف های مختلف فكری و اجتماعی تشكیل شده است.

درخواست یك هنرمند از مردم در كمپین «با هم به سلامت می رسیم»
شبنم مقدمی با تگ كردن این كمپین در پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: ما همچنان ساده دلانه به خواهش و اصرار و التماس برای در خانه ماندن و حفظ قرنطینه خانگی ادامه می دهیم. تمنا می نماییم كه این بیماری و این ویروس ِ منحوس را شوخی نگیرید!... به خودتان و عزیزان تان رحم كنید... این لعنتی نمی رود اگر دست به دست ِ هم بیرونش نیاندازیم... به خدا این مرض ِ سخت و توانفرسا می شود باری روی همه بارهایی كه روی دوش زندگی مان است... سفر و مهمانی و خرید و معاشرت و رفت و آمد غیرضروری را عجالتاً تعطیل كنید تا جایی كه امكان دارد... تا شر ِ این مرض كنده شود... ما می نویسیم و التماس می نماییم. كاش گوش شنوایی بود.
این تصاویری كه از جاده ها و ورودی و خروجی شهرها می بینم دلم را آشوب می كند. احساس می كنم اینجور باشد، تلاش ِما و آن عده كه مدتی ست خودرا خانه نشین كرده اند هم نتیجه نخواهد داشت. راستی چرا این همه نسبت به هم بی رحم ایم؟
هی قربان صدقه كادر درمان می رویم كه از جان ِ عزیزشان مایه می گذارند و با كمترین امكانات ایستاده اند در خط مقدم ِ مبارزه با كرونای بی مروت... بعد كوچك ترین قدمی در جهت ِكم كردن ِ زحمات شان برنمی داریم!... حرف و پست و قربان صدقه كه هزینه ندارد!... رجوع نماییم به خودمان، ببینیم عملا ً چه كرده ایم برای شان!؟
عصبانی نشوید!... همین جا عذر خواهی می كنم از كسانی كه می خواهند بگویند به شما چه؟ وزیری؟ وكیلی؟ چه كاره ای!؟... عصبانی نشوید! من یك شهروندِ ساده ام! كه دلم برای شهروندهای ساده دیگر می سوزد و می تپد!... عصبانی نشوید، من نگفتم كاره ای هستم... اصل ِ حرف را، اصل ِ خواهش را دریابید... همین پرداختن به حواشی بجای اصول، به این روزمان انداخت!
با همه ی سختی اش، بیایید تحمل نماییم در خانه ماندن را... تا عبور از این بحران. این یك خواهش ِ دوستانه است. لطفاً... لطفاً به آن توجه كنید.


درخواست یك شهروند از مسئولین در كمپین «با هم به سلامت می رسیم»
یكی از كاربران اینستاگرام در صفحه شخصی خود درخواست جالبی از مسئولین داشته كه در چارچوب كمپین باهم به سلامت برسیم بازنشر داده است. در این درخواست آمده است:
مدیران ارشد تصمیم گیر در كشور
با سلام و احترام
ضمن تبریك سال نو، و آرزوی بهترین ها برای مردم ایران، همانگونه كه اعلام كردید و زنگ خطر كرونا را به صدا درآوردید، ما هم به اخطارهای شما لبیك گفتیم و در خانه ماندیم، خود و خانوادهایمان را حدود یكماه است در خانه قرنطینه كردیم، حلاوت سفر و خرید و دیدوبازدید و... را به كام خودمان تلخ كردیم و مردانه به خاطر سلامت هموطنان و بویژه كادر درمانی كشور و كمك به قطع زنجیره انتشار ویروس كرونا، طبق باورهای دینی مان كه به خطر انداختن جان یك نفر، به خطر انداختن كل جامعه بشری و آدمیت است، قرنطینه خانگی را به جان خریدیم.
اما با وجود قرنطینه شهرها در روزهای تعطیل، عده ای از هموطنان به سفر رفتند كه برایشان آرزوی سلامتی داریم.
ولی خواهشمند است به احترام و حرمت و لزوم حفظ سلامت آنهایی كه در خانه ماندند، از برگشت عزیزانی كه به دنبال عشق وحال به سفر رفتند ممانعت كنید.
ایشان حتما در خوشی هستند و سفر برایشان لذت بخش تر از قرنطینه بوده است، پس ترتیبی اتخاذ شود كه ایشان همچنان در سفر بمانند و عشق وحال كنند و ما هم با سختی قرنطینه كنار میآییم.
برای اینكه سزاوار نیست موج دوم شیوع ویروس مهلك كرونا با برگشت هموطنانی كه همیشه منافع خودرا به مصالح جامعه و عموم مردم ترجیح داده و با دهنكجی به خواست و سلامت عمومی، خودخواهانه و متكبرانه و جاهلانه به مسافرت نوروزی رفتند، بین افرادی كه رعایت كردن نیز باردیگر منتشر شود.
مسئولین عزیز، لطفا ورودی شهرهایی را كه مسافرین خروجی زیادی داشته اند ببندید و ما همچنان در خانه می مانیم و انتظار داریم شما مسئولین از حقوقمان دفاع كنید.
نه بسته حمایتی می خواهیم نه كمك های دیگر.
فقط مرز بین آنها كه به سلامت جامعه اهمیت دادند و در خانه ماندند را با آنان كه به سفر رفتند را جدا كنید و برای ایشان محدودیت بازگشت ایجاد كنید تا ناقل ویروس كرونا بین هموطنان سالم نباشند.
لطفا نشر بدهید تا خواسته بحقمان به گوش مسئولین برسد.
منبع:

1399/01/04
16:04:04
5.0 / ۵
3728
تگهای خبر: خرید , علم , كاربر , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد با هم به سلامت می رسیم
نظر شما در مورد با هم به سلامت می رسیم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها