آمارهای جدید و جالب درباره اینستاگرام

آمارهای جدید و جالب درباره اینستاگرام برتریها: آگاهی از اطلاعات و آمارهای مربوط به شبكه های اجتماعی محبوب نظیر اینستاگرام همیشه برای خیل عظیمی از كاربران جالب بوده و طرفدار زیادی داشته است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، اینستاگرام که بدون شک یکی از بزرگترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان بشمار می رود و توانسته نظر و و توجه خیل عظیمی از کاربران فضای مجازی را به سمت و سوی خود جلب نماید، در سال های اخیر با افزودن قابلیت های جدید رشد بیشتری را از لحاظ جذب کاربر و محبوبیت در جهان آن تجربه کرده است.
در گزارشی که در سایت blog.hootsuite آمده است، به آمار و اطلاعات جالبی درباره اینستاگرام اشاره شده است که اطلاع از آنها خالی از لطف نخواهد بود.
۱. بیش از ۱ میلیارد نفر کاربر هر ماه از اینستاگرام استفاده می کنند
در واقع اینستاگرام پس از فیسبوک دومین شبکه اجتماعی بزرگ و پرطرفدار از لحاظ تعداد کاربران فعال در ماه بشمار می رود.
۲. بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر هر روزه از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده می کنند
این توانایی که حدوداً سه سال پیش به این شبکه اجتماعی اضافه گردید، از همان ابتدا مورد استقبال بی نظیر کاربران قرار گرفت به شکلی که الان تبدیل به یکی از ابزارهای مهم دیجیتال مارکتینگ شده و بعنوان یک کانال ارتباطی اصلی میان شرکت ها و برندهای مختلف با مشتریان بشمار می رود.
۳. ۸۹ درصد از کاربران اینستاگرام به خارج از ایالات متحده آمریکا تعلق دارند
شاید خیلی از افراد تصور کنند از آنجایی که اینستاگرام یکی از زیرمجموعه های شرکت آمریکایی فیس بوک شمرده می شود، تعداد کاربران آمریکایی آن نیز باید بسیار بیشتر از کاربران سایر نقاط جهان باشد. اما جالب است بدانید از حدود یک میلیارد کاربر فعال ترین شبکه اجتماعی تنها حدود ۱۱۰ میلیون نفر از آنها به ایالات متحده آمریکا تعلق دارند. کاربران کشورهای برزیل، هند، اندونزی و روسیه همچون بزرگترین مخاطبان و طرفداران اینستاگرام به شمار می روند.
۴. رشد اینستاگرام در کانادا به شدت سرعت گرفته است
برمبنای آمار گزارش های پخش شده، اینستاگرام سریعترین رشد را در بین پلت فرم های شبکه های اجتماعی در کانادا به خود مختص کرده است به شکلی که در سال ۲۰۱۸ این پلت فرم با یک رشد ۲۰.۴ درصدی و در سال ۲۰۱۹ با یک رشد ۷.۳ درصدی توانست جایگاه خودرا در این کشور واقع در آمریکای شمالی تثبیت کند. کارشناسان فعال در در موسسه ای مارکتر نیز در این خصوص برآورد و اعلام نموده اند که این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۲۰ میلادی نیز ۶.۱ درصد رشد خواهدنمود و تعداد کاربرانش در کانادا به ۱۲.۶ میلیون نفر خواهد رسید.
۵. کاربران زن بیشتر از مردان به اینستاگرام علاقه دارند
برمبنای آمار و گزارش های انتشار یافته ۵۲ درصد از کاربران اینستاگرام زن هستند این در حالیست که ۴۸ درصد از آنها مرد بوده اند. این بدان معناست که کاربران زن علاقه بیشتری به گشت و گذار در این شبکه اجتماعی داشته و زمان بیشتری را به آن اختصاص می دهند.
۶. بطور متوسط کاربران ۲۸ دقیقه در روز را به اینستاگرام اختصاص می دهند
تازه ترین برآوردهای صورت گرفته حاکی از آنست که کاربران فضای مجازی امسال میلادی بطور میانگین حدود ۲۸ دقیقه در روز را به گشت و گذار این شبکه اجتماعی اختصاص میدهند.
۷. ۲۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام بطور روزانه حداقل یک دفعه پروفایل های تجاری را بازدید می کند
از آنجاییکه اینستاگرام در سالهای اخیر تبدیل به یکی از ابزارهای قدرتمند و تاثیر گذار در دیجیتال مارکتینگ شده است، خیلی از کاربران نیز خواسته یا ناخواسته به هنگام ورود به این پلت فرم خیلی از صفحات کاربری تجاری را نیز بازدید می کنند.
۸. حدود ۷۵ درصد از کسب و کارهای آمریکایی در سال ۲۰۲۰ از اینستاگرام استفاده می کنند
آمار و گزارش های جدید انتشار یافته نشان میدهد که ۷۵.۳ درصد شرکت ها و برند ها و کسب و کارهای تجاری در ایالات متحده آمریکا از شبکه اجتماعی اینستاگرام امسال میلادی استفاده می کنند.
منبع:

1399/03/14
22:10:33
5.0 / ۵
2843
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آمارهای جدید و جالب درباره اینستاگرام
نظر شما در مورد آمارهای جدید و جالب درباره اینستاگرام
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها