گردهمایی 300 هكر در سنگاپور

گردهمایی 300 هكر در سنگاپور برتریها: كوالامپور- ایرنا- وزارت دفاع سنگاپور در یك ابتكار عمل اعلام نمود كه از 300 هكر داخلی و بین المللی برای شناسایی و غلبه بر تهدیدات و صدمه های سایبری این كشور در سال آینده دعوت كرده است و این هكرها بزودی به این كشور خواهند رفت.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، این هكرهای منتخب از 15 ژانویه تا 4 فوریه 2018 ( 25 دی تا 15 بهمن ماه) فرصت دارند تا هشت سیستم اینترنتی وابسته به وزارت دفاع این كشور، پورتال ملی ان اس و یك پورتال آموزشی را هك كنند تا راه های نفوذ به این شبكه ها شناسایی و مسدود شود.
این هكرهای ثبت نام شده از 15 تا 20 هزار دلار برپایه میزان موثر بودن اقدامات نفوذی خود دریافت می كنند تا راه های نقص سیستم های امنیتی و ملی وابسته به اینترنت در سنگاپور مورد شناسایی قرار گیرد.
به گزارش استریت تایمز، وزارت دفاع سنگاپور با اشاره به اینكه این اولین برنامه آزمایشی دولت برای ارتقای امنیت شبكه های اینترنتی كشور است، اعلام نمود كه این روش ادامه خواهد یافت.
این اقدام دولت سنگاپو بعد از حمله سایبری اوایل سال جاری میلادی به وزارت دفاع این كشور صورت می گیرد. در این اقدام نفوذی، هكرها توانستند، شماره تلفن، تاریخ تولد و شماره ملی 854 نفر از شهروندان این دولت – شهر را به دست آورند.
دیوید، یكی از مقام های وزارت دفاع سنگاپور ضمن استقبال از این روش برای شناسایی نقاط ضعف شبكه های اینترنتی این كشور اظهار داشت كه استفاده از هكرهای كلاه سفید توانمندی مقابله با هكرهای كلاه سیاه و بازیگران مخرب را بالا می برد كه این مورد از نظر امنیتی هم بسیارحائز اهمیت است.
وی اضافه كرد: فضای سایبری بعنوان میدان جنگ بعدی در حال ظهور است و با این اوصاف سنگاپور برای نبرد در این عرصه باید آمادگی داشته باشد.
طبق این گزارش، این پروژه با هدایت شركت 'هكر 1' با هزینه احتمالی حدود 100 هزار دلار برای شناسایی باگ های امنیتی در سیستم های اینترنتی سنگاپور در سال 2018 برگزار می گردد.
تاكنون خیلی از سازمان های بین لمللی مانند فیس بوك و وزارت دفاع ایالات متحده طرح های مشابهی را با موفقیت انجام داده اند.
شركت هكر 1 در سال 2016 برنامه مشابهی را برای وزارت دفاع آمریكا ' پنتاگون' برگزار كه طی آن بیش از هزار هكر در مدت سه هفته 138 باگ امنیتی این سازمان را شناسایی كردند.
آساق** 1599*1144* انتشاردهنده: علیرضا جباری*


1396/09/25
13:33:06
5.0 / ۵
4952
تگهای خبر: اینترنت , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد گردهمایی 300 هكر در سنگاپور
نظر شما در مورد گردهمایی 300 هكر در سنگاپور
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها