دفاع مقدس در آرشیو اخبار برتریها

پنجم مهر ۱۳۵۹، اطلاعیه خبرگزاری پارس

پنجم مهر ۱۳۵۹، اطلاعیه خبرگزاری پارس برتریها: به دنبال سخنان روز گذشته امام جمعه تهران در خصوص انجام توطئه خبری خبرگزاری های خارجی و سپردن وظیفه افشای هر چه بیشتر توطئه های این خبرگزاری ها به رادیو و تلویزیون و خبرگزاری پارس، مقرر شد تا اطلاعات از جانب این خبرگزاری ها در اختیار ملت مسلمان قهرمان و شهید پرور قرار گیرد.



رژیم بعثی عراق در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ به چند فرودگاه و پایگاه هوایی کشور تجاوز کرد و بطور رسمی اعلان جنگ داد. این تجاوز دشمن در شرایطی انجام شد که رسانه های خبری حامی دشمن، اخبار نبرد ملت مظلوم ایران را با سانسور زیادی به دنیا مخابره می کردند. هرچند گاهی آنقدر فضای پیش آمده در این نبرد نابرابر، شفاف در مقابل چشمان دنیا قرار می گرفت که همین رسانه های حامی صدام نیز مجبور می شدند، حقیقت را اعتراف کنند. همین موضوع سبب شد تا خبرگزاری پارس در اطلاعیه ای به افشاگری بعضی از خبرهای دروغ و کذب این رسانه های بیگانه بپردازد تا واقعیت برای مردم ایران آشکار شود. در ادامه به این اطلاعیه پرداخته شده است:

۱. اغلب خبرگزاری های خارجی در ایام اخیر گزارش کرده اند، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، مواضع غیرنظامی بغداد و شهرهای دیگر عراق را بمباران کرده است در صورتیکه به شهادت ملت مسلمان این میگ های عراقی بودند که با حمله ناجوامردانه بمباران و تهاجم هوایی به نقاط غیرنظامی و مناطق مسکونی شهرهای ایران همچون مسجد سلیمان، خرمشهر، اهواز، آبادان، نقده، کرمانشاه و شهرک امام خمینی این شهر و چغاکبود در نزدیکی کرمانشاه و اسلام آباد غرب، سبب شهادت و مجروح شدن تعداد کثیری از برادران و خواهران غیرنظامی از بند رسته و کودکان و زنان سالخورده و حتی بیماران بیمارستان ها شده اند.

اعلام خبر جعلی بمباران بغداد و چند شهر دیگر عراقی با این منظور به وسیله خبرگزاری های غربی ساخته و پرداخته می شود تا ضمن متهم ساختن نیروی هوایی ایران، افکار عمومی جهان را برای پذیرش و توجه اعمال غیرانسانی بعثیون و حکام کافر بغداد و بمباران احتمالی بیشتر نقاط مسکونی شهرهای ایران آماده کنند.

۲. اغلب خبرگزاری های خارجی همچون خبرگزاری فرانسه در ایام چهارشنبه و پنجشنبه ۱۳۵۹.۷.۳ خبر سقوط شهرهای خرمشهر و آبادان را مخابره کرده بودند در حالی که در همان موقع مردم و نیروهای مسلح در حومه شهر مشغول دفاع و نابود کردن قوای مهاجم عراقی بودند. رسوایی پخش این خبر به حدی بود که خبرگزاری و رادیوی عراق مجبور شدند، خودشان این خبر را تکذیب کنند.

۳. خبرگزاری فرانسه یکشنبه گذشته خبر مربوط به توقف ۴۳ کشتی را در بندر امام خمینی را به صورت ۳۴۳ کشتی مخابره کرد و البته خود نیز آن را اغراق آمیز خوانده و رقمی در حدود ۱۰۰ کشتی را رقم واقعی عنوان کرده است. اعلام خبرهایی از این قبیل می تواند زمینه ساز بالارفتن حق بیمه کشتی رانی شرکت های بیمه برای کشتی های به مقصد ایران باشد.

خبرگزاری پارس در آینده نیز گزارش های دیگری از توطئه این خبرگزاری ها برای امت مسلمان منتشر خواهدنمود.
برگرفته از: آرشیو خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)


1399/07/05
14:20:52
5.0 / ۵
1814
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پنجم مهر ۱۳۵۹، اطلاعیه خبرگزاری پارس
نظر شما در مورد پنجم مهر ۱۳۵۹، اطلاعیه خبرگزاری پارس
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها