ارجاع پرونده ترافیكی رسانه های صوت و تصویر به كمیته تخلفات

ارجاع پرونده ترافیكی رسانه های صوت و تصویر به كمیته تخلفات به گزارش برتریها به دنبال وصول شکایت از جانب کاربران در خصوص محاسبه ترافیک بعضی از سرویسهای داخلی بر اساس تعرفه بین المللی، معاونت تنظیم بازار و توسعه کسب و کار ساترا نسبت به آن واکنش نشان داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) اعلام کرد، بر اساس گزارش های واصله به معاونت تنظیم بازار و توسعه کسب وکار، برخی اپراتورها که طبق دستورالعمل های ابلاغی ملزم به محاسبه ترافیک رسانه های صوت و تصویر داخلی با تعرفه نیم بها بودند، با تبلیغات اغواکننده در خصوص مشاهده رایگان سریال، بدون اطلاع دادن به کاربر، تعرفه ترافیک اینترنت آنها را به نرخ بین الملل محاسبه می کردند. بر این اساس این معاونت پیگیری موضوع را برای احقاق حقوق کاربران در دستور کار قرار می دهد.
بنا بر اعلام معاونت تنظیم بازار و توسعه کسب وکار ساترا، مطابق مصوبه شماره ۲۳۷ و ۲۴۸ کمیسیون تنظیم مقرارت ارتباطات و همین طور مصوبه شماره ۲۵۱ این کمیسیون، اپراتورهای تلفن همراه ملزم به اعمال تعرفه نیم بها و سرعت متفاوت و بسته های ترجیحی برای تولیدکنندگان محتوای داخلی هستند و کلیه اپراتورهای داخلی موظف اند امکان تفکیک ترافیک داخل از بین الملل را اعمال و تعرفه مصرف دیتای محتواهای داخلی را به صورتی ترجیحی و به میزان حداکثر ۵۰ درصد تعرفه دیتای بین الملل محاسبه کنند.
این معاونت اعلام کرد، پرونده جهت بررسی و صدور حکم به کمیته رسیدگی به تخلفات ساترا ارجاع شده است. در صورت تأیید این شکایت، رسانه های صوت و تصویر ملزم خواهند شد ضمن شفاف سازی، نسبت به اصلاح قراردادهای خود و نحوه قیمت گذاری حق اشتراک و ترافیک به نفع استفاده کنندگان اقدام نمایند. همین طور انتظار می رود برمبنای حکم صادره ساترا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وابسته به وزارت ارتباطات نیز نسبت به اصلاح این شیوه نامطلوب درآمدزایی توسط اپراتورهای تلفن همراه، اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد.
منبع:

1399/11/13
14:37:37
0.0 / ۵
1043
تگهای خبر: اینترنت , تولید , سرویس , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ارجاع پرونده ترافیكی رسانه های صوت و تصویر به كمیته تخلفات
نظر شما در مورد ارجاع پرونده ترافیكی رسانه های صوت و تصویر به كمیته تخلفات
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها