فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با برتریها:

انكار تحریم ها و ناكارآمد نشان دادن دولت سبب نا امیدی مردم می شود

انكار تحریم ها و ناكارآمد نشان دادن دولت سبب نا امیدی مردم می شود به گزارش برتریها «غلامرضا ظریفیان» فعال سیاسی اصلاح طلب ضمن اشاره به نادیده گرفتن اثر تحریم ها بر زندگی مردم از جانب مخالفان دولت، اظهار داشت: بخش زیادی از مشکلات به خاطر تحریم ها بوجود آمده و نباید به گردن دولت انداخته شود. تخریب دولت سبب بی اعتمادی مردم نسبت به توانمندی مسئولان می شود.


«تصور بدیهیات باعث تصدیق است»؛ این جمله گزاره مشهور عالمان فلسفه است که گویا در عرصه سیاست برای برخی جریانات داخلی چندان صدق نمی نماید. انکار بدیهیات توسط برخی افراد و جریانات چندان با شدت و به دفعات زیاد تکرار می شود که باعث شک انسان در درستی تصدیق بدیهیات توسط عقل معمول انسانی می شود. انکار اثرات زیانبار تحریم بر زندگی و معیشت مردم همچون بدیهیاتی است که توسط مخالفان دولت انکار می شود.

انکار تحریم علاوه بر تضاد با گزاره پیش گفته، این نکته را آشکار می کند که برخی افراد یا خیلی ساده دل هستند یا اینکه مطامع سیاسی، چشمان آنها را بر هر حقیقت، دانش و معرفت بسته و این افراد متناسب با منفعت ترسیم شده سخن می گویند و کاری با حقیقت ندارند. حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حسن روحانی» در آیین افتتاح طرح های ملی جهاد کشاورزی به انکار تحریم ها توسط مخالفان دولت واکنش نشان داد و با اشاره به اینکه تحریم های ضد انسانی و ظالمانه ترامپ در همه امور اثرگذار بوده، اظهار داشت: عده ای با این مورد آشنا نیستند و با تعیین درصد می گویند ۳۰ درصد مشکلات بخاطر تحریم و ۷۰ درصد بدلیل مشکل مدیریت است، درحالی که نمی دانند تاثیرات تحریم بر کشور چه میزان بوده و اگر نتوانیم مواد اولیه را وارد نماییم، تولید به صورت کامل متوقف می شود.
رییس جمهوری سپس به تشریح یکی از اساسی ترین نیاز های مردم که تحریم بر آن اثر گذار بوده و مشکلات جدی بوجود آورده پرداخت و بیان داشت: مردم ما شاید نمی دانستند و شاید این ها را کمتر برای مردم توضیح دادیم که در دوران تحریم چون گاهی بعضی ها می گویند تحریم است به مرغ چه کار دارد؟ مرغ که تحریم نشده و مردم باید بدانند که در مرغ لاین، مرغ اجداد، اینهایی که وارد می کردیم، تحریم شدیم و نگذاشتند و می خواستند اختلال ایجاد کنند و می خواستند اصلا در داخل کشور مرغ تولید نشود.

عدم بیان حقیقت های تحریم ها به مردم، کلید واژه مهمی در سخنان رئیس جمهوری است. عدم بیان حقیقت هایی که سبب میدان داری مخالفان دولت و بیان اطلاعات و تحلیل های نادرست به افکار عمومی شده است. تحریفی که با عدم اطلاع مردم از حقیقت های تحریم ها در ذهنی بخشی از جامعه قرار می گیرد. در گفتگو با «غلامرضا ظریفیان» استاد دانشگاه تهران و فعال سیاسی اصلاح طلب، اثر تحریم ها بر زندگی مردم و دلیل انکار تحریم ها توسط مخالفان دولت را مورد بررسی قرار دادیم.مخالفان بهتر از هر کسی از حقیقت تحریم ها خبر دارند

ظریفیان در پاسخ به این سؤال که چرا مخالفان دولت تلاش می کنند اثر تحریم ها را انکار کرده و همه مشکلات را به ضعف مدیریتی مرتبط کنند، به ایرنا اظهار داشت: تحریم واقعیتی است که در کشور ما وجود دارد و با عنایت به تحریم های اخیر و هوشمند و گسترده شدن تحریم های آمریکا ضد نهاد های مالی و بانکی کشورمان، دیگر کسی نمی تواند اثرات تحریم بر اقتصاد کشور را انکار کند.

وی ادامه داد: مخالفان دولت هم از حقیقت های تحریم بهتر از دیگران خبردارند اما در این بین برخی منافع اقتصادی و سیاسی سبب می شود، اثرات تحریم ها را نادیده گرفته و به دولت بتازند. در واقع تخریب دولت و رقیب سیاسی آن عاملی است که سبب می شود جریانات مخالفات دولت دست به این اقدامات بزنند. مردم باید بدانند که تحریم ها در همه امور کشور تأثیر گذار است. مشکلات مدیریتی هم در کشور وجود دارد اما دیگر نمی توانیم بگوییم عدم فروش نفت و یا عدم واردات مواد اولیه به خاطر ضعف مدیریتی در کشور است.

این تحلیلگر سیاسی با اشاره به اینکه مردم به خوبی از حقیقت های کشور آگاه هستند، اظهار داشت: مردم به دنبال رفع تحریم ها هستند. برای همین در مقاطع مختلف مشاهده می نماییم که مردم همواره از دیپلماسی و مذاکره حمایت کرده اند. هم اکنون هم که مذاکرات وین در جریان است مردم نسبت به آینده و حل مشکلات خود امیداور شدند. این امیداوری به این معنا است که مردم می دانند عامل مشکلات در چه امری نهفته است. از طرفی مردم یادشان نرفته که مخالفان دولت، تا چندی پیش تحریم را برای کشور فرصت می دانستند و حتی حاضر نبودند اعلام کنند که تحریم به اقتصاد کشور صدمه می زند.

تلاش برای تخریب دولت سبب شده به مردم آدرس غلط دهند

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه اهداف سیاسی و انتخاباتی سبب تشدید حملات به دولت شده، اظهار داشت: تحریم ها سبب بروز مشکلات معیشتی مختلفی برای مردم شده است. بعنوان مثال همانطور که آقای روحانی هم اعلام نمود مشکلی که در تأمین مرغ کشور به وجود آمد به خاطر تحریم ها بود. همین مشکلات سبب شده مردم گرایشی نسبت به گروه هایی که به دنبال تنش در محیط بین المللی هستند نداشته باشند.

وی با تکیه بر اینکه مخالفان برای دلسرد کردن مردم گرانی ها را بهانه کرده اند، اظهار داشت: مشکلات معیشتی مردم ابزاری به دست مخالفان دولت داده تا دولت را تخریب کنند و از مردم به خاطر انتخاب مسیر تنش زدایی در سیاست خارجی انتقام بگیرند. به شکلی به مردم بگویند که نتیجه انتخاب شما گرانی و مشکلات معیشتی است. اما مردم و نخبگان به خوبی آگاه هستند که مشکلات کشور از کجا نشات می گیرد. تا به امروز همه تلاشهای مخالفان برای دادن آدرس غلط به جامعه ناکام مانده است.1400/02/09
14:44:01
5.0 / ۵
1221
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دانش , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد انكار تحریم ها و ناكارآمد نشان دادن دولت سبب نا امیدی مردم می شود
نظر شما در مورد انكار تحریم ها و ناكارآمد نشان دادن دولت سبب نا امیدی مردم می شود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها