اعلام سرنوشت حساب فیسبوك ترامپ تا دو روز دیگر

اعلام سرنوشت حساب فیسبوك ترامپ تا دو روز دیگر به گزارش برتریها هیات نظارت مستقل فیسبوک تصمیم درباره تایید تعلیق دائمی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا از فیسبوک و اینستاگرام را روز چهارشنبه پنجم مه اعلام خواهد نمود.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، فیسبوک دسترسی ترامپ به حسابهای فیسبوک و اینستاگرامش را به سبب نگرانی از ناآرامیهای خشونت آمیز بیشتر بعد از حمله طرفداران رئیس جمهور سابق به ساختمان کنگره در ششم ژانویه تعلیق کرد. سپس تصمیم گیری در این زمینه را به هیات نظارت مستقل خود واگذار کرد.

ترامپ که ۳۵ میلیون فالوئر در فیسبوک داشت، هوادارانش را تشویق کرده بود در مقابل کنگره تجمع کنند اما این حرکت به تلاش مرگبار برای متوقف کردن شمارش آرای کالج الکترال برای ریاست جمهوری جو بایدن تبدیل شد. ممنوعیت فعالیت ترامپ در فیسبوک ابتدا موقتی بود اما روز بعد به تعلیق به مدت نامعلوم تبدیل شد.

این هیات که در واکنش به انتقادها از فیسبوک درباب نحوه رسیدگی به محتوای مشکل ساز توسط این شرکت بوجود آمد، در اواسط آوریل اعلام نمود دوره اظهارنظر عمومی درباره این مساله را تمدید کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، این هیات در آن زمان اعلام نموده بود پرونده ترامپ بیش از ۹ هزار اظهارنظر دریافت کرده که بیش از هر پرونده دیگری است.

فعالیت ترامپ در توییتر برای همیشه ممنوع شده است. وی همین طور دسترسی به اسنپ چت، یوتیوب و توییچ اینتراکتیو را هم از دست داده است. از دست دادن دسترسی به شبکه اجتماعی، یک ضربه سیاسی برای ترامپ بود. ممنوعیت دسترسی به توییتر که ترامپ در آن ۸۹ میلیون هوادار داشت و بوسیله این پلت فرم به توهین به رقیبانش و اعلام تصمیمات مهم می پرداخت، موجب شد ترامپ در هفته های بعد از خروج از کاخ سفید تا حد زیادی ساکت شود. ترامپ از آن زمان بیانیه های مطبوعاتی صادر کرده و در برنامه های تلویزیونی محافظه کار حاضر می شود اما این استراتژی نفوذ و سرعت دسترسی مشابه پستهای شبکه اجتماعی وی را ندارد.

منبع:

1400/02/15
10:05:58
5.0 / ۵
829
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اعلام سرنوشت حساب فیسبوك ترامپ تا دو روز دیگر
نظر شما در مورد اعلام سرنوشت حساب فیسبوك ترامپ تا دو روز دیگر
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها