كلاب هاوس تریبون جدید انتخابات 1400

كلاب هاوس تریبون جدید انتخابات 1400 به گزارش برتریها در یادداشت روزنامه اعتماد می خوانیم: در میان شبکه های اجتماعی در سنوات گذشته، «توییتر» بعنوان یک پیام رسان مطلوب برای سیاسیون و دولتمردان ایران و جهان مطرح بوده بگونه ای که در بزنگاه های مختلف مامنی برای اظهارنظر مورد خطاب قراردادن دیگر رجال سیاسی مورد استفاده قرار می گرفته است.امیرعباس میرزاخانی، سه شنبه ۲۱ اردیبهشت با درج یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: در بین شبکه های اجتماعی مختلف در سنوات گذشته، «توییتر» بعنوان یک پیام رسان مطلوب برای سیاسیون و دولتمردان ایران و جهان مطرح بوده است بگونه ای که در بزنگاه های مختلف مامنی برای اظهارنظر، انتقاد و مورد خطاب قراردادن دیگر رجال سیاسی مورد استفاده قرار می گرفته است. از اسفندماه سال قبل و با راه اندازی برنامه کاربردی کلاب هاوس بر پایه مدیوم صدا فضای جالبی را برای برگزاری جلسات، محافل رسمی و غیررسمی با موضوعات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، طنز و هجویات در اختیار کاربران قرار داده است. پیشتر شبکه های اجتماعی در دنیا علاوه بر تسهیل روابط اجتماعی، تریبونی جدید برای کاربران خلق کرده بودند.اکنون کلاب هاوس در مدت سه ماه از ظهورش با استفاده از قابلیت صدا و اتاق های پررفت وآمدش این ارتباط را نزدیک تر و جذاب تر می کند و توانسته است به یکی از محبوب ترین سرگرمی های کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی تبدیل گردد. بدون تردید فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نوظهور با قابلیت های جدید، در کنار عوارض و صدمه های خود، محاسن و امتیازات قابل توجهی هم دارند. این صدمه و عوارض زمانی خویش را بیشتر نمایان می سازد که فضای رسانه ای رسمی «رسانه ملی» کشور بسیار بسته و در اختیار گروه و جریان خاص فکری قرار دارد و مجالی برای طرح اندیشه و دیدگاه های دیگر جریانات رسمی و شناسنامه دار نظام فراهم نمی کند و این گروه ها از سر ناچاری به طرح مباحث سیاسی و گاها انتقادی خود در شبکه های اجتماعی می پردازند. حضور خبرنگاران مختلف، نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی رسمی کشور، فعالان سیاسی و اجتماعی، صاحب نظران علوم سیاسی، مدیران ارشد رسانه ها و مسئولان مختلف کشور از هر طیف و جناحی در اتاق های مختلف کلاب هاوس با طرح مباحث چالشی در حوزه های متعدد در نبود رسانه های رسمی و بخصوص رسانه ملی، فضای جدیدی را در آستانه انتخابات فراهم نموده است.


امتیاز ویژه کلاب هاوس در مقایسه با دیگر برنامه های کاربردی مشابه، امکان برقراری یک گفتمان چندجانبه، با حضور جناح های مختلف سیاسی از داخل و خارج از کشور، امکان گفتمان سازی و گفتگو با گروه های سیاسی حتی براندازان و شناخت و ارزیابی دیدگاه ها و توانمندی های علمی و نظری، برگزاری جلسات مختلف در «روم »های کلاب هاوس با مبحث های متفاوت و حتی مخالف با دیدگاه ها و نظریات شخصی است و میتوان به سهولت پیش بینی نمود که این شبکه اجتماعی با عنایت به امکانات و ظرفیت های موجود به یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین فضاها در ایام انتخاباتی پیش رو تبدیل خواهد شد و این توانایی را دارد که به سرعت جایگزین رسانه های رسمی کشور شده و تریبونی برای افراد مختلف برای طرح دیدگاه ها و کاندیداهایی که نمی توانند از تریبون های رسمی کشور بهره ببرند؛ تبدیل گردد. ازاین رو کاندیداهای احتمالی انتخاباتی، تریبون مناسب و رایگانی در اختیار دارند تا به معرفی خود و برنامه های شان بپردازند.


با عنایت به این که حدود ۴۰ روز به برگزاری انتخابات سیزدهم دوره ریاست جمهوری مانده است ولی هنوز تب و تاب انتخابات نه در رسانه ملی و نه حتی در بدنه مردم مطرح نیست ولی برعکس تنور انتخابات در شبکه اجتماعی نوظهور کلاب هاوس بسیار داغ است و پیشبینی می شود تا این شبکه محبوب مسئولان و فعالان رسانه ها به تریبونی برای کاندیداهای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری تبدیل گردد. این ظرفیت در شبکه اجتماعی می تواند در غیاب رسانه ملی یخ بی حسی نسبت به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را که چند ماه دیگر در ایران برگزار می شود، بشکند و فضای گفت وشنود سیاسی را فراهم آورد.منبع:

1400/02/21
14:15:15
5.0 / ۵
1325
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كلاب هاوس تریبون جدید انتخابات 1400
نظر شما در مورد كلاب هاوس تریبون جدید انتخابات 1400
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها