ایجاد آرامش در جامعه با تزریق واكسن

ایجاد آرامش در جامعه با تزریق واكسن به گزارش برتریها روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: در بعضی کشورها پس از تزریق واکسن، بزرگترین انتخابات ها انجام شده، بطور قطع تزریق واکسن در جامعه سبب ایجاد آرامش و اعتماد در میان اقشار مختلف مردم خواهد شد.در ادامه یادداشت ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ روزنامه ایران به قلم مسعود مردانی متخصص بیماریهای عفونی و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا می خوانیم: این روزها به همت مسئولان وزارت بهداشت و درمان از کشورهای مختلف، واکسن در حال ورود به کشور است. تا حالا پرستاران و پزشکان زیادی واکسینه شده اند، در سوی دیگر، واکسینه کردن بیماران در معرض خطر انجام می گیرد؛ افراد مسن، افرادی با بیماریهای قلبی ریوی، بیماران مبتلا به بیماریهای صعب العلاج، سرطان و بیماران تحت درمان مواد بیولوژیک از دسته افرادی هستند که در حال دریافت واکسن هستند. حالا این سؤال پیش می آید که باتوجه به وضعیت خاصی که بیماری کرونا دارد و شاهد جهش های کروموزومی ویروس هستیم و این امکان وجود دارد که واکسن ها بر برخی گونه های بیماری تأثیری نداشته باشد، واکسن بزنیم یا خیر؟ بیشتر متخصصان بیماریهای عفونی در دنیا به این نتیجه رسیده اند که یکی از راه های برون رفت مردم دنیا از کرونا، واکسیناسیون است، بعنوان نمونه در کشورهای امریکا و انگلستان که سابق بر این بیشترین تعداد مبتلایان و مرگ و میرها را داشتند، واکسیناسیون بسیار مؤثر عمل کرده و میزان مرگ و میرها و مبتلاشدن بصورت چشمگیری کاهش پیدا کرده است.

واکسن هایی که هم اکنون هم در ایران وجود دارند، میزان مرگ و میرها را کاهش خواهند داد و با دریافت این واکسن افراد فرم شدید بیماری و مرگ و همین طور عوارض طولانی مدت بیماری را نخواهند داشت. به دلیلهای گفته شده باید از تزریق واکسن استفاده نمائیم، حال این که چه واکسنی بزنیم بهتر است، به اعتقاد من بهترین واکسن در اوج بیماریهای عفونی مانند کرونا دریافت در دسترس ترین واکسن است؛ اگر فردی دوست داشته باشد واکسن فایزر یا مدرنا بزند و در ایران موجود نباشد، بهتر است که به همان واکسنی که در کشور وجود دارد اعتماد و آنرا دریافت کند. درباب افرادی که بیماریهای زمینه ای دارند، بهتر است با پزشک متخصص خود یا یک متخصص عفونی و ریه مشورت کنند اما باز هم گزینه گرفتن واکسن در دسترس، بهترین انتخاب است، پس چنانچه نوبت تزریق واکسن شد، حتما واکسن را دریافت کنید حتی در مورد واکسن آسترازنکا که در بین واکسن های دیگر عوارضی مانند ایجاد لخته در عروق به همراه داشته، تنها چهار مورد در یک میلیون ممکنست اتفاق بیفتد. همین مورد نشان میدهد که عوارض تزریق واکسن کرونا در مقابل عوارضی که خود بیماری به همراه دارد، بسیار ناچیز است.


درباب همین واکسن آسترازنکا موفقیت های انگلیس و امریکا را شاهد می باشیم، سازمان جهانی بهداشت هم به این نتیجه رسیده که حتی اگر در مورد این واکسن که نسبت به بقیه عوارض بیشتری دارد، تزریق آن در مقایسه با عوارض جانبی بیماری، مزایای مختلفی دارد. تنها راه مقابله هم اکنون البته به غیر از حفاظت های فردی و رعایت پروتکلهای بهداشتی تزریق واکسن است؛ در کشورهایی که به شکل گسترده واکسن را تزریق کردند بعنوان مثال در انگلستان هم اکنون مدارس، مراکز خرید و تجاری باز شدند و باردیگر چرخه اقتصاد به حالت قبل بازگشته است. در بعضی کشورهای دیگر نیز پس از تزریق واکسن، بزرگترین انتخابات ها انجام شده، بطور قطع تزریق واکسن در جامعه سبب ایجاد آرامش و اعتماد در میان اقشار مختلف مردم خواهد شد.منبع:

1400/02/26
19:25:05
5.0 / ۵
928
تگهای خبر: اقتصاد , خرید , علم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ایجاد آرامش در جامعه با تزریق واكسن
نظر شما در مورد ایجاد آرامش در جامعه با تزریق واكسن
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها