معاون استاندار تهران خبر داد:

كاهش ۲ درصدی تلفات رانندگی تهران در دو ماهه نخست سال جاری

كاهش ۲ درصدی تلفات رانندگی تهران در دو ماهه نخست سال جاری برتریها: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از کاهش 2 درصدی تلفات رانندگی تهران در دو ماهه نخست سال جاری آگاهی داد.


عبدالرضا چراغعلی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح مصوبات شورای ترافیک استان تهران اظهار داشت: سومین جلسه شورای ترافیک استان تهران در سال ۱۴۰۰ به ریاست استاندار تهران انجام شد که در آن مباحث مختلفی در قالب گزارش توسط دستگاه های مختلف ارائه شد؛ در این نشست آمار فوتی ها و حوادث توسط نیروی انتظامی و پزشکی قانونی ارائه شد.
وی ادامه داد: نزدیک به ۴۵ نفر، روزانه تلفات حوادث ترافیکی بوده که رقم قابل توجهی است. بااینکه در سال قبل پوشش خوبی برای کاهش تلفات انجام شده و دستاوردهای شایان توجهی هم حاصل شده، به شکلی که در دو ماهه اول سال جاری هم ۲.۷ درصد کاهش تلفات داشتیم. امیدواریم با تدابیری که صورت خواهد گرفت و توجه به نقاط پرحادثه و ایمن سازی آنها شرایط بهتری فراهم گردد.
وی افزود: قرار شد ۳۰ نقطه ای که راهور به شهرداری تهران اعلام نموده، تمهیدات لازم برای توجه بیشتر به آنها صورت گیرد که شاهد کاهش حوادث باشیم. از طرف دیگر درباب مباحث روشنایی، قرار شد همکاران در وزارت نیرو همه تلاش شان را انجام دهند که حداقل خاموشی در معابر عمومی داشته باشیم.
وی اشاره کرد: در مورد تلفات حوادث بزرگراه آزادگان نیز بحث و بررسی انجام شد که امیدواریم با تمهیدات پیش بینی شده و کمک شهرداری تهران نسبت به تامین روشنایی این بزرگراه اقدام گردد تا حوادث کمتری در این محدوده شاهد باشیم.
معاون استاندار تهران در پاسخ به سوالی درباره قطع برق و ایجاد مشکل در تقاطع های شهری نیز، اظهار داشت: قرار شد خاموشی های مربوط به تقاطع ها با حداقل ممکن باشد و تا حدامکان تلاش شود توسط توانیر که خاموشی نداشته باشیم که این مهم با رعایت شهروندان در مصرف برق محقق خواهد شد؛ بی شک رابطه مستقیمی میان خاموشی ها و افزایش تعداد تصادفات و تعداد تلفات وجود دارد.
منبع:

1400/04/06
20:22:42
5.0 / 5
1222
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها