غربی ها راهی جز لغو تحریم های ظالمانه ضد ایران ندارند

غربی ها راهی جز لغو تحریم های ظالمانه ضد ایران ندارند به گزارش برتریها روزنامه رسالت در گفت وگویی نوشت: غربی ها در حال پاس دادن توپ مذاکره به زمین ایران هستند. آنها فهمیده اند که تحریم دیگر اثری ندارد و به جهت اینکه به مذاکرات برگردند می خواهند ما را یک گام به عقب نگه دارند بنابراین فرافکنی می کنند.


روزنامه رسالت ۲۴ مهر به گفتگو با سیدجواد حسینی کیا نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس پرداخت و نوشت: غربی ها در حال پاس دادن توپ مذاکره به زمین ایران هستند. آنها فهمیده اند که تحریم دیگر اثری ندارد و به جهت اینکه به مذاکرات برگردند می خواهند ما را یک گام به عقب نگه دارند بنابراین فرافکنی می کنند. فرافکنی آنها هم این است که ایران باید تصمیم بگیرد. ایران باید هرچه سریع تر به میز مذاکرات برگردد.
توپ در زمین جمهوری اسلامی است و باید بیشتر از آن چه تابحال امتیاز داده اید باید امتیاز بدهید و با ما همراهی کنید. بطور قطع فعالیتهای موشکی و امنیتی ما اولویت های آن هاست که می خواهند ما را در این حوزه تضعیف کنند. اما می دانند که محال است جمهوری اسلامی ایران از خطوط قرمز خود عبور کند و تابحال هم امتیازهای زیادی به آنها داده است.
نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: نگاه کلان این است که آنها فهمیده اند در حوزه صنعت و تولید نتوانسته اند ما را از صحنه به در کنند و الان می خواهند که به مذاکرات برگردند اما فرافکنی می کنند چونکه خجالت می کشند و نمی خواهند اذهان عمومی دنیا متوجه شوند که آنها از حرفشان کوتاه آمده اند. حفظ موضع عزتمندانه ایران در مذاکرات اصل مهمی است. نکته مهم در مذاکرات آتی برای جمهوری اسلامی ایران، حفظ موضع عزتمندانه است.
موضعی که آمریکا تلاش دارد آنرا تضعیف کند و برای رسیدن به این هدف مذاکرات را طولانی می کند، حرف های ضد و نقیض می زند، بر امتیازاتی که می خواهد پافشاری می کند، ایران را مقصر جلوه می دهد و در نهایت میانبری برای رسیدن به امتیازات مورد نظرش مقابل ایران می گذارد تا ما را گیج و خسته کند.
اکنون دوران این که آنها متنی بنویسند و ما نخوانده امضا نماییم، گذشته است. دورانی است که مصالح مملکت مان در مذاکرات لحاظ خواهد شد و اگر قرار باشد عزتمندانه به برجام برگردیم، باز خواهیم گشت. شرایط کنونی ما خاص است و تمام کشورهای همسایه ایران را بعنوان کشوری قدرتمند پذیرفته اند ازاین رو غربی ها هم این اصل را پذیرفته اند که می خواهند به مذاکرات بازگردند.
نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس اضافه کرد: ازاین رو آمریکا و اروپا بطور قطع به برجام برمی گردند. اما این برجام، آن برجام نخواهد بود و این توافق مقرر است برای ملت و کشور ما یک دستاورد قهرمانانه باشد و غربی ها باید ابتدا تعهداتشان را انجام دهند و حسن نیت خویش را برای بازگشت ایران به برجام نشان دهند. او درانتها تصریح کرد که تاکنون، تمام امتیازات را ما داده ایم اما این دفعه غربی ها باید امتیازات لازم را بدهند تا بدانیم صادق هستند. هرچند در وجود آمریکا و اروپا صداقتی وجود ندارد و تضمین های لازم را می طلبد تا زیر حرف ها و تعهدات خود نزنند.


منبع:

1400/07/25
08:39:37
5.0 / 5
310
تگهای خبر: تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها