اقدام عملی رئیسی ضد فساد

اقدام عملی رئیسی ضد فساد به گزارش برتریها اظهارات روز گذشته آقای رئیسی، رئیس جمهور محترم در جلسه هیات دولت درمورد مبحث مقابله با فساد اقتصادی و بیان این مطلب که در برخورد با این مفسده هیچ خط قرمزی را نمی شناسد بسیار امیدآفرین بود.


روزنامه جام جم در پنجشنبه ۱۳ آبان در یادداشتی به قلم جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات می آورد: در یک ارزیابی کلی اگر فساد در هر جایی رسوخ پیدا کند طبیعتا فعالیتهای سالم را تحت الشعاع قرار می دهد و رقابت را از بین می برد و زمینه را برای کار و فعالیتهای اقتصادی کاملا سخت و دشوار می کند و سبب از بین رفتن و هدر رفتن منابع و امکانات می شود.
این که قوه مجریه پیگیر مبحث باشد و هیچ خط قرمزی را برای خود درنظر نگیرد و رئیس دولت سیزدهم اعلام نماید که «هیچ کدام از معاونان، معاون اول و مسؤولان دفتر، خط قرمز من نیست و اگر کسی درگیر فساد شد باید با او برخورد شود»، این مورد را باید یک نقطه قوت در عملکرد دولت دانست. با این نگاه و نظر طبعا هرکدام از دستگاههای اجرایی حساب کار خویش را خواهند کرد و در ادامه کار مراقبت های لازم را انجام خواهند داد تا بعد از این دیگر مسؤولی جرأت نکند که درگیر مسائل فساد و مفسده های اقتصادی شود. ازاین رو نیاز است که این نگاه به صورت جدی در دستور کار قوای مختلف قرار گیرد.
معتقدم هم مجلس در این حوزه تلاش کند و قوه قضاییه هم پیگیری های لازم را انجام دهد و قوه مجریه هم مراقبت های لازم را به عمل آورد تا فضا برای فساد به صورت جدی از سیستم های دولتی و اجرایی تنگ تر شود. اگر قوای سه گانه با همت، کار، تلاش و جدیت خود به هماهنگی های لازم برای برخورد با فساد دست یابند گمان می کنم شرایط برای فعالیتهای سالم و مولد در جامعه به نحو مطلوب فراهم گردد و تولید رشد و توسعه پیدا کند. طبعا رسیدن به این هدف سبب خواهد شد که از بزرگ ترین سرمایه کشور که همان افزایش اعتماد عمومی نسبت به عملکرد دستگاههای تقنینی، قضایی و اجرایی می باشد به خوبی پاسداری نماییم.
در کنار اظهارات روز گذشته رئیس جمهور در هیات دولت، اقدام مثبت دیگری هم صورت گرفت و آن هم اینکه آقای درویشیان با حکم رئیس قوه مجریه بعنوان رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور و نماینده ویژه وی در مبارزه با فساد انتخاب شد. این اقدام از آن حکایت می کند که قوه مجریه به این جمع بندی رسیده است که این جایگاه باید احیا شود و این مسأله نشان داده که قوه مجریه در برخورد با مسأله فساد جدی است و این عزم دولت به قوه قضاییه کمک می نماید تا با جدیت بیشتری پیگیر مقابله با فساد باشد. اگر مثل دولت گذشته، قوه مجریه برای برخورد با فساد گارد بگیرد و به هر علتی از مفسدان دفاع کند طبیعی است که کار قوه قضاییه سخت خواهد شد. پیشگامی قوه مجریه برای برخورد با فساد، اقدامی میمون و مبارک است.


منبع:

1400/08/13
12:21:15
5.0 / 5
183
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها