ظرفیت تولید تراشه ایالات متحده افزایش می یابد

ظرفیت تولید تراشه ایالات متحده افزایش می یابد برتریها: توانایی آمریکا برای رفع کمبود تراشه محدود و ظرفیت داخلی تولید تراشه برای چندین دهه درحال کاهش بوده است. سایر کشورها همچنان به تولید تراشه در جاهای دیگر غیر از آمریکا ادامه می دهند بنا بر این امنیت اقتصادی این کشور به دسترسی قابل اعتماد به نیمه هادی ها بستگی دارد، دسترسی که مستلزم سرمایه گذاری کوتاه مدت در ظرفیت و توانایی ایالات متحده برای تولید تراشه های بیشتر است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، به نقل از سی ان ان، حدود یک سال است که شرکتها و مصرف کنندگان آمریکایی مجبور به رفع کمبود تراشه جهانی هستند. حتی در بین اختلالات ناشی از بیماری کووید-۱۹، این کمبود بطور منحصربه فردی موثر بوده است برای اینکه نیمه رساناها بخش مهمی از هر دستگاه دیجیتالی محسوب می شوند که تلفن ها، اتومبیل ها، بیمارستان ها و کارخانه های ما را تغذیه می کنند.
حمایت فدرال زمینه تولید بیشتر را فراهم می آورد و ده ها میلیارد دلار سرمایه گذاری خصوصی ایجاد خواهدنمود. کنگره باید قانون تراشه (CHIPS) برای آمریکا را در نظر داشته باشد بنا بر این ۵۲ میلیارد دلار در ظرفیت و قابلیت نیمه هادی داخلی سرمایه گذاری خواهدنمود. این لایحه میلیاردها بودجه را برای تولید و کمک های مالی تحقیق و توسعه، سرمایه گذاری هنگفت در تولید پیشرفته و تحقیقات نیمه هادی، ایجاد مشارکت های دولتی و خصوصی با تمرکز بر توسعه میکروالکترونیک پیشرفته و زنجیره تامین ایمن به وجود می آورد.
تامین مالی قانون تراشه برای آمریکا مستلزم اقدام کنگره است. با قانون تراشه برای آمریکا، شرکت های نیمه هادی تشویق می شوند تا سرمایه گذاری های عمده ای در اقتصاد و مشاغل ایالات متحده انجام دهند. سرمایه گذاری ترکیبی بخش دولتی و خصوصی، تولید تراشه های ایالات متحده را بطور چشمگیری گسترش می دهد و مسیر را برای هزاران شغل در ساخت وساز، تولید، تحقیق و توسعه باز می کند. ساختن یک سایت بزرگ تولید نیمه هادی شبیه به ساختن یک شهر کوچک است که جامعه ای پر جنب وجوش از خدمات و تامین کنندگان پشتیبانی را به وجود می آورد اما این نوع سرمایه گذاری برای موفقیت، باید رقابتی باشد.
امروزه، برای خیلی از شرکت های آمریکایی، تولید نیمه هادی ها در داخل کشور از نظر مالی رقابتی نیست و سازندگان تراشه هنگام ساخت نیمه هادی ها در ایالات متحده بجای آسیا با بیش از ۳۰ درصد ضرر هزینه مواجه می شوند. این مساله موجب کاهش پیوسته سهم آمریکا در تولید جهانی نیمه هادی شده است که از ۳۷ درصد در سال ۱۹۹۰ به ۱۲ درصد در سال ۲۰۲۰ کم شده است. سهم اروپا در همین بازه زمانی از ۴۴ درصد به ۹ درصد کم شده است.
رئیس کمیسیون اروپا در ماه سپتامبر، قانون تراشه های اروپایی را تصویب کرد و به این طریق برنامه هایی برای سرمایه گذاری در ظرفیت تحقیقات و تولید اروپا ارائه شد. ایالات متحده و اتحادیه اروپا فرصتی برای متعادل کردن ظرفیت سیلیکون در سطح جهانی دارند اما سرمایه گذاری فدرال برای رقابتی ماندن تراشه سازان ایالات متحده و رقابتی ماندن آنها ضروری می باشد. سایر کشورها سال هاست که بطور فعال برای تولیدکنندگان تراشه های خود سرمایه گزاری نموده اند و در نتیجه، آسیا ۷۵ درصد از کل ظرفیت تولید نیمه هادی های جهان را تشکیل می دهد و چین به تنهایی ۱۵۰ میلیارد دلار در سال های آتی در نیمه هادی ها سرمایه گذاری می نماید.
حمایت فدرال ممکنست کمبودهای فعلی تراشه در ایالات متحده را از بین نبرد اما برای جلوگیری از آنها در آینده ضروری می باشد. بدون سرمایه گذاری ایالات متحده برای رقابتی ساختن تراشه های داخلی با سایر کشورها، آمریکا دسترسی پایدار به تراشه هایی که اقتصاد و دفاع ملی آنرا تقویت می کند نخواهد داشت.
همان طور که کمبود جهانی نشان داده است، عرضه تراشه لطمه پذیر و تولید داخلی آن محدود است و کنگره باید همین الان اقدام نماید تا مطمئن شود که ایالات متحده بیشتر از این عقب نماند.
منبع:

1400/09/20
15:31:29
5.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها