وزیر بهداشت:

رصد شبانه روزی وضعیت دارو

رصد شبانه روزی وضعیت دارو به گزارش برتریها وزیر بهداشت اظهار داشت: دولت ارز کافی در اختیار وزارت بهداشت قرار داده است و ستادی در وزارت بهداشت بصورت شبانه روزی وضعیت دارو را رصد می کند.به گزارش برتریها به نقل از مهر، بهرام عین اللهی در جریان سفر به خاتم، با حضور در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: شعار دولت سیزدهم، خدمتگزاری و حرکت جهادی در مناطق محروم است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به انجام واکسیناسیون مقابل کرونا در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: با انجام واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی، احتمال مبتلاشدن به اومیکرون و هر سویه دیگری از این ویروس خیلی کم است.
عین اللهی گفت: هم اکنون ۸۷ درصد جمعیت کشور در مقابل کرونا واکسینه شده اند که در بعضی استانها پوشش واکسیناسیون بالای ۹۰ درصد انجام شده است.
وی اضافه کرد: همین طور ۸۹ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال در استان یزد دوز اول و ۷۶ درصد دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
عین اللهی با اشاره به وضعیت وخیم کرونا و شیوع اومیکرون در جهان افزود: در کشور ما با وجود مشاهده برخی موارد مشکوک و آزمایش های انجام شده، هنوز گزارش رسمی از مشاهده سویه جدید کرونا اعلام نشده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: انتشار خیلی سریع و پایین بودن مرگ و میر از خاصیت های این ویروس می باشد و همچنان واکسیناسیون، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ضدعفونی ها از راه های پیشگیری به شمار می آید که با انجام واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی، احتمال مبتلاشدن به اومیکرون و هر نوع دیگری از این ویروس خیلی کم است.
دکتر عین اللهی با اشاره به وضعیت دارو اضافه کرد: دولت ارز کافی در اختیار وزارت بهداشت قرار داده است و ستادی در وزارت بهداشت بصورت شبانه روزی وضعیت دارو را رصد می کند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد: امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل کمبودی در زمینه دارو نداریم و با تلاش دوستان نقصها در بعضی از داروهای خاص برطرف خواهد شد.
وی همین طور به وضعیت گردشگری سلامت در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: از نظر پزشکی در کشور وضعیت ممتازی دارا هستیم و خیلی از کشورها علاقه مندند بیمارانشان در کشور ما درمان شوند که این افتخار جمهوری اسلامی ایران به شمار می آید که توانسته متخصصان و پزشکانی حاذق را تربیت کند.
عین اللهی از توسعه گردشگری سلامت بعنوان اهداف بسیار بزرگ دولت سیزدهم نام برد و افزود: استان یزد از نظر میزان پزشک در کشور ممتاز است و از نظر نسبت پزشک به جمعیت در کشور رتبه اول را دارا است که این مساله نشان از پتانسیل بالای استان در پذیرش بیماران داخلی و همین طور بیماران خارج از کشور را دارد.
وی با اشاره به وضعیت پزشک در مناطق محروم اظهار داشت: سهمیه ای در وزارت بهداشت وجود دارد که در زمان قبولی فرد متعهد می شود در مناطق محروم مشغول به خدمت شود اما بعد از اتمام تعهد نمی توان فرد را مجبور به خدمت در منطقه کرد.
عین اللهی اشاره کرد: بحث بومی گزینی از مهم ترین برنامه های وزارت بهداشت در این خصوص است که اگر ما بتوانیم فرد بومی پذیرش و تربیت نماییم می تواند در محل بماند و سیاست محرومیت زدایی با بومی گزینی به جد در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال انجام می باشد.


منبع:

1400/09/29
18:58:21
5.0 / 5
219
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها