قوانین سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه

قوانین سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری در ترکیه و خرید دارایی به ارزش400000 دلار، سریع‌ترین راه گرفتن پاسپورت دوم در 2 ماه است. این برنامه دارای یک فرآیند درخواست ساده بدون هیچ گونه تعهدی برای اعلام دارایی یا درآمد سرمایه گذار در کشورهای دیگر و بدون نیاز به حضور فیزیکی آن‌ها در داخل خاک ترکیه است. در ادامه همراه ما باشید تا به سوالات شما پیرامون مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک پاسخ دهیم.


مردم ترکیه در مقایسه با ساکنان بسیاری از کشورهای دیگر، دارای سبک زندگی پر جنب و جوش وپویایی هستند. همچنین ترکیه از آنجایی که در مرزهای اروپا و آسیا قرار دارد، از لحاظ ژئواستراتژیک اهمیت خاصی دارد. اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری در ترکیه  و خرید دارایی به ارزش400000 دلار، سریع‌ترین راه گرفتن پاسپورت دوم در 2 ماه است. این برنامه دارای یک فرآیند درخواست ساده بدون هیچ گونه تعهدی برای اعلام دارایی یا درآمد سرمایه گذار در کشورهای دیگر و بدون نیاز به حضور فیزیکی آن‌ها در داخل خاک ترکیه است. در ادامه همراه ما باشید تا به سوالات شما پیرامون مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک پاسخ دهیم.

چگونه می‌توانیم از طریق خرید ملک در ترکیه، شهروندی بگیریم؟

سرمایه گذاری در بخش ملک در ترکیه یکی از سریع ترین راه‌ها برای دریافت پاسپورت دوم است. یک سرمایه گذار با خرید ملک به ارزش 400000 دلار یا بیشتر واجد شرایط درخواست شهروندی ترکیه خواهد بود. پاسپورت معمولاً 6 تا 8 ماه پس از درخواست صادر می‌شود. با بازده اجاره نسبتاً بالا و آینده ملک در ترکیه، خرید ملک یکی از گزینه‌های محبوب و مورد علاقه سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود.

با سرمایه‌گذاری در املاک ترکیه برای خانواده خودتان نیز می‌توانید شهروندی بگیرید. به این ترتیب همسر و فرزندان فرصت تحصیل و کار در ترکیه را خواهند داشت.

البته طبق قوانین ترکیه، فرد سرمایه‌گذار موظف است تا ملک را به مدت سه سال نگه‌دارد و آن را نفروشد. در غیر این صورت نمی‌تواند تابعیت ترکیه را بگیرد. البته ترکیه محدودتی برای اینکه حتما ظرف مدت سه سال باید در داخل خاک آن زندگی کنید، ندارد. یعنی مجبور به زندگی در ترکیه نیستید، کافیسیت در انتها در آزمون زبان قبول شوید و برای پاسپورت درخواست دهید.

قوانین خرید ملک در ترکیه چیست؟

ترکیه با خط ساحلی بکر و دست نخورده و آب و هوای مدیترانه‌ای تبدیل به یک مقصد محبوب برای تعطیلات شده است. خرید ملک در ترکیه با توجه به اینکه این کشور در آستانه عضویت در اتحادیه اروپا است و یکی از سریع‌ترین بازارهای در حال رشد در جهان را دارد، اکنون به عنوان یک سرمایه گذاری آینده‌دار تلقی می‌شود.

در ادامه اطلاعات کلیدی در مورد پروسه مالکیت ملک در ترکیه بر اساس قوانین ترکیه (ماده 35 قانون اساسی ترکیه) و مشکلاتی که ممکن است در طول فرآیند پیش آید، آورده شده است. از آنجایی که موارد زیر صرفاً اطلاعات عمومی است، توصیه می‌کنیم با یک متخصص ملک در ترکیه مشورت کنید.

چرا خرید ملک در ترکیه می‌تواند یک فرآینده پیچیده باشد و خدمات آگاهانه و حرفه‌ای مورد نیاز است. چه بسا که حتی اگر بخواهید در کشور خودمان نیز ملکی خرید کنید به نظرات کارشناسی دارید تا شما را راهنمایی کنید. حال تصور کنید که می‌خواهید در یک کشور خارجی با پول خود در ملکی سرمایه گذاری کنید، قطعا بایستی با یک شرکت معتبر قرارداد ببندید و خدمات حرفه‌ای و ویژه دریافت کنید.

قانون املاک ترکیه

در ماده 35 قانون اساسی ترکیه تصریح شده است که هرکسی حق مالکیت دارد و فقط برخی محدودیت‌ها نیز در نظر گرفته شده است. که این محدودیت‌ها شامل طرح‌های منطقه‌بندی، محدودیت‌های قابل اعمال برای خارجی‌ها و غیره است.

طبق مقررات مالکیت در قانون سرمایه گذاری در ترکیه برای خارجی‌ها (ماده 633)، ثبت ملک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در ترکیه ادارات منطقه‌ای ثبت ملک (Land Registry Department) وجود دارد که به دفاتر استانی یا منطقه‌ای تقسیم شده‌اند و توسط دولت کنترل می‌شوند.

ثبت و تحویل ملک در ترکیه

در اکثر کشورها خریدار و فروشنده به دفتر اسناد رسمی مراجعه می‌کنند تا ملک را به نام مالک جدید بزنند. سردفتر اسناد رسمی نیز مسئول این رویه است. همچنین سردفتر اسناد رسمی مسئول تحویل «سند انتقال» است. تمامی مدارک بایستی ثبت قانونی شوند.

اما ثبت املاک در ترکیه توسط یک دفتر اسناد رسمی انجام نمی‌شود، بلکه توسط یکی از مقامات اداره ثبت اسناد و املاک انجام می‌گردد. حضور هر دو طرف (فروشنده و خریدار) از نظر قانونی الزامی است. البته وکیل یا شخصی که از ما وکالت دارد نیز می تواند در اداره ثبت اسناد و املاک حاضر گردد. حتما توجه کنید که دفتر اسناد رسمی انتخاب شده دارای مجوز است.

تنها شرط قابل اجرا در مورد تحویل مالکیت این است که به صورت کتبی انجام شود. پس از آن دفتر ثبت ملک سند مالکیت را صادر می‌کند که به آن «تپو Tapu» می‌گویند. به یاد داشته باشید که باید کل مبلغ پرداخت گردد تا سند مالکیت به اسم شما زده شود.

برای مهاجرت به ترکیه به چه میزان سرمایه واقعی نیاز است؟

علاوه بر 400 هزار دلار، هزینه‌های دیگری نیز وجود دارند. در ادامه جدولی برای هزینه‌های خود شخص سرمایه‌گذار ارائه شده است. به ازای هر عضو خانواده بایستی 574 دلار به هزینه‌ها اضافه گردد. همچنین کارمزد و هزینه‌های معامله ملک نو و دست دوم متفاوت است.

هزینه انتقال سند مالکیت برای ملک جدید 2٪ قیمت ملک و برای املاک دست‌ دوم 4٪ قیمت خرید ملک است. در مجموع می‌توان گفت حدود 430 هزار دلار برای خرید و دریافت سند مالکیت نیاز است.

البته به تمام این هزینه‌ها، هزینه مالیات سالانه برای ملک خریداری شده را هم بیفزایید. که حدود 0.1٪ تا 0.6٪ ارزش کاداستر است.

موسسه مهاجرتی آرال گام

مجموعه آرال گام (https://aralgam.com/)، یک مرکز تخصصی ارائه دهنده کلیه‌ی خدمات مربوط به مهاجرت به کشور ترکیه می باشد. همچنین شما می توانید خدماتی مانند، افتتاح حساب بانکی در ترکیه، خرید ملک در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه، اجاره ملک در ترکیه، اخذ شهروندی کشور ترکیه، تحصیل در ترکیه، تحصیل پزشکی در ترکیه، افتتاح حساب بین المللی به صورت غیرحضوری را به راحتی با همکاری مجموعه آرال گام در کشور ترکیه انجام دهید. موسسه مهاجرتی آرال گام از مراجعه کنندگان جهت دریافت خدمات مشاوره استقبال نموده و این خدمات را به صورت رایگان در اختیار ایشان قرار می دهد.

 

1401/07/01
15:05:36
5.0 / ۵
341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قوانین سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه
نظر شما در مورد قوانین سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها