فروش اطلاعات 200 میلیون کاربر توییتر به 2 دلار!

فروش اطلاعات 200 میلیون کاربر توییتر به 2 دلار! برتریها: برتریها: هکرها، دیتابیس حاوی بیش از 200 میلیون آدرس ایمیل مورد استفاده برای حسابهای توییتر را در دارک وب به قیمت دو دلار به فروش گذاشتند.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، وب سایت بلیپینگ کامپیوتر که موفق شده است صحت برخی از این آدرس های اینترنتی ارسال شده در تبلیغات فروش آنها را تائید کند. این اطلاعات مربوط به رخنه جدید نیستند اما تقریباً مجموعه ای از اطلاعاتی هستند که قبل از این بوسیله لطمه پذیری ای پی آی، درز پیدا کرده بودند.

این لطمه پذیری ای پی آی که به مهاجمان اجازه می دهد آدرس های ایمیل یا شماره تلفن ها را در توییتر وارد کنند تا بتوانند حساب فعال مربوط به آنها را پیدا کنند، در سال ۲۰۲۱ شناسایی شد. هکرها سپس از یک ای پی آی جداگانه دیگری برای جمع آوری اطلاعات نام کاربری و ایمیل کاربران توییتر و تهیه لیستی از حساب های کاربری این شبکه اجتماعی استفاده کردند.

یک سال بعد، یعنی در سال ۲۰۲۲، هکرها فروش دیتابیسی که با این شیوه به وجود آورده بودند را شروع کردند. دیتابیس اولیه که حاوی بیش از پنج میلیون اطلاعات شخصی بود، اواسط سال ۲۰۲۲ به قیمت ۳۰ هزار دلار به فروش گذاشته شد. با این وجود، گفته می شود دیتابیس اخیر، حاوی اطلاعات تکراریست.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، در مجموع، هکرها شش فایل متنی که در قالب فورمت فشرده RAR بودند را منتشر نمودند. هر خط در این فایل ها، حاوی بعضی اطلاعات شخصی مانند نام کاربری و آدرس ایمیل، شمار هواداران و تاریخ ایجاد حساب بود. موارد قبلی نشت اطلاعات، نشان می دادند آیا حساب احراز هویت شده است یا خیر اما دیتابیس مذکور این اطلاعات را نداشت.

منبع:

1401/10/16
13:00:55
5.0 / ۵
326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فروش اطلاعات 200 میلیون کاربر توییتر به 2 دلار!
نظر شما در مورد فروش اطلاعات 200 میلیون کاربر توییتر به 2 دلار!
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها